کد خبر:7329
پ

تخصیص بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه از سوی صندوق اعتباری هنر

صندوق اعتباری هنر بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه، شامل تسهیلات ضروری، بلاعوض و کارآفرینی  به اعضای تحت پوشش اعطا کرد. مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از ارائه تخصیص بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان ارائه تسهیلات از مهرماه سال ۱۴۰۰ تاکنون به اعضای تحت پوشش این صندوق خبر داد و افزود: از ابتدای مهرماه سال […]

صندوق اعتباری هنر بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه، شامل تسهیلات ضروری، بلاعوض و کارآفرینی  به اعضای تحت پوشش اعطا کرد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از ارائه تخصیص بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان ارائه تسهیلات از مهرماه سال ۱۴۰۰ تاکنون به اعضای تحت پوشش این صندوق خبر داد و افزود: از ابتدای مهرماه سال گذشته شاهد رشد بهره مندی اعضا از انواع تسهیلات در قالب طرح های مختلف شامل ضروری، بلاعوض، کارآفرینی و شمیم و جوانه به اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی بودیم.
پوراحمدی با اشاره به جزییات ارائه این تسهیلات، گفت: : افزایش کمی تسهیلات پرداختی به اعضا، تسریع و سهولت در روند ارائه خدمات مالی، حذف موانع دست و پاگیر و حمایت از کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده در بحران کرونا از مهم‌ترین برنامه‌های این صندوق از ابتدای دولت مردمی تاکنون بوده است.
وی همچنین با اشاره به همکاری های موثر صندوق اعتباری هنر با بانک ها و موسسات مالی و اعتباری اشاره کرد و اظهار داشت: این صندوق با توسعه همکاری و جلب مشارکت‌ نهادهای مالی موفق به افزایش اعتبارات و استفاده بهینه از ظرفیت‌ این موسسات شده است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود همچنین به عضویت بیش از ۹۹ هزار هنرمند، نویسنده، روزنامه نگار و فعال قرآنی در این صندوق اشاره تاکید کرد: تمام تلاش ما بر اساس شرایط و امکانات موجود،  کسب رضایت اعضای تحت پوشش است؛ از این رو تسهیلات پرداختی به منظور تأمین و رفع احتیاجات ضروری و کاهش مشکلات مالی بر اساس توان صندوق انجام گرفته است.
پوراحمدی تصریح کرد: از ابتدای مهرماه سال ۱۴۰۰ شاهد  رشد چشمگیر بهره مندی اعضای صندوق از انواع تسهیلات قرض الحسنه در قالب طرح های مختلف بودیم بر این اساس در نیمه دوم سال گذشته ۲ هزار و۴۴۰ نفر از اعضاء به منظور اخذ حدود ۲۵ میلیارد تومان انواع تسهیلات قرض الحسنه ( بدون بهره) به بانک عامل معرفی شدند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنربا اشاره رشد ۲۸۰ درصدی تخصیص تسهیلات قرض الحسنه ضروری در ۱۰ماهه سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰، گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۴ هزار و ۲۹۵ نفر از اعضاء به منظور اخذ حدود ۷۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ضروری( بدون بهره) به بانک عامل معرفی شدند.
پوراحمدی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نحوه معرفی اعضای واجد شرایط به بانک های عامل نیز خاطرنشان کرد: صندوق اعتباری هنر پس از دریافت درخواست متقاضی از مراجع ذی ربط و بررسی و تطبیق با ضوابط و آئین نامه های مصوب، در حداقل زمان ممکن اقدام به معرفی درخواست کننده های تایید شده به بانک های طرف قرار داد می کند.
ادامه خبر را   https://honarcredit.ir/qui-649174468003200  دنبال کنید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید