کد خبر:1683
پ

تخصیص اعتبار ۱۱۹ میلیارد تومانی برای ۶ طرح آبرسانی

سیدمحسن حسینی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای تامین آب استان گلستان برنامه ریزی کردیم، آب شرب که تحویل مردم داده می شود از آب های زیر زمینی تامین می شود. وی ادامه داد: ۱۴۰ میلیون تا ۵۰ میلیون متر مکعب […]

سیدمحسن حسینی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای تامین آب استان گلستان برنامه ریزی کردیم، آب شرب که تحویل مردم داده می شود از آب های زیر زمینی تامین می شود.

وی ادامه داد: ۱۴۰ میلیون تا ۵۰ میلیون متر مکعب آب شرب برای مردم استان تامین می شود که از منابع آبی زیرزمینی تامین می شود.

حسینی بیان کرد: حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ حلقه چاه نیز برای آبرسانی به مردم به کارگیری شده است، در جمع بندی دراز مدت به این نتیجه رسیدیم که بتوانیم تنها ۸۰ میلیون متر مکعب آب زیرزمینی را به دو دلیل استفاده بیشتر از آبخوان ها در بخش کشاورزی و صنعت نتوانیم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در طرح میان مدت و درازمدت حدود ۶۰ میلیون مترمکعب از محل سدها تامین می شود، ابراز داشت: با استفاده از آب شیرین کن ها ۵۰ میلیون مترمکعب آب شرب از دریای خزر استحصال خواهیم کرد تا در درازمدت و میان مدت با مشکل رو به رو نشویم.

این مقام مسئول بیان کرد: در سه تا چهار سال اخیر پروژه های آبرسانی با وجود تلاش همکاران ما به دلیل عدم تزریق اعتبارات لازم باقی می ماند.

حسینی تاکید کرد: در سال ۹۹ برای یک حلقه چاه تجهیز شود سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داشتیم و در سالجاری برای تجهیز یک حلقه چاه نزدیک به پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز است، در پایان سال ۹۹ بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران داریم و نزدیک به ۳۴ میلیارد تومان طرح در دست اقدام داریم که اعتباری برای آن نداریم.

وی افزود: امسال ۱۱۹ میلیارد تومان تخصیص اعتبار برای ۶ طرح آب منطقه ای استان گلستان در نظر گرفته شده است که امیدواریم تخصیص اعتبار این طرح ها به صورت ۱۰۰ درصد انجام شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان متذکر شد: اعتبارات از خرداد امسال ابلاغ شده و تخصیص اعتبار غیرنقدی و اسناد آن در دو هفته گذشته ابلاغ شده و این مهم باعث می شود پیمانکاران با دلگرمی بیشتری به اجرای طرح ها بپردازند.

حسینی یادآور شد: یک حلقه چاه به زودی در کلاله تجهیز می شود که ۲۰ تا ۲۵ لیتر برثانیه دبی خواهد داشت و تا دو هفته آینده وارد مدار می شود.

وی خاطرنشان کرد: تجهیز یک حلقه چاه در آزادشهر و حفاری یک حلقه چاه نیز انجام شده و پس از تجهیز در اختیار آب و فاضلاب گلستان قرار می گیرد.

این مقام مسئول متذکر شد: در حوزه آبرسانی شهر گرگان دو حلقه چاه حفر شده و ایستگاه پمپاژ نیز ایجاد شده که سرجمع این اقدامات ۱۰۰ لیتر بر ثانیه کسری آب گرگان را جبران می کند.

حسینی بیان کرد: روز گذشته اتصال یک حلقه چاه به منظور آبرسانی در شرق استان در کردکوی به بهره برداری رسید.

وی افزود: استفاده از ظرفیت چاه های غیرشرب بخش کشاورزی برای آبرسانی شهر گرگان به کارگیری شد و ۵۰ تا ۴۰ لیتر برثانیه آبرسانی از این طریق اتفاق می افتد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در حوزه آبرسانی شهر گرگان دو حلقه چاه حفر شده و ایستگاه پمپاژ نیز ایجاد شده که سرجمع این اقدامات ۱۰۰ لیتر برثانیه کسری آب گرگان را جبران می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید