کد خبر:12477
پ
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت:

تحولات اقتصادی و تجاری در اینچه‌برون قابل توجه است

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: من به استاندار گلستان تبریک عرض می‌کنم، تحولاتی که در اینچه‌برون انجام شده با یک جهش قابل توجه همراه بوده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، مهدی صفری در دیدار با فعالان اقتصادی استان گلستان اظهار کرد: تمرکز دولت سیزدهم ترمیم مسیرهای سیاسی و اقتصادی است که […]

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: من به استاندار گلستان تبریک عرض می‌کنم، تحولاتی که در اینچه‌برون انجام شده با یک جهش قابل توجه همراه بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، مهدی صفری در دیدار با فعالان اقتصادی استان گلستان اظهار کرد: تمرکز دولت سیزدهم ترمیم مسیرهای سیاسی و اقتصادی است که در گذشته دچار خدشه شده بود.
وی ادامه داد: ما معتقدیم منطقه گلستان و اینچه‌برون یک منطقه استراتژیک و با ظرفیت بالا است و می‌توان از این منطقه در راستای توسعه اقتصادی در کشور استفاده کرد.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: من به استاندار گلستان تبریک عرض می‌کنم، تحولاتی که در اینچه‌برون انجام شده با یک جهش قابل توجه همراه بوده است.
صفری گفت: برنامه ما ترانزیت ۱۰۰ میلیون تن بار از طریق ایران است که باید حداقل ۴۰ میلیون تن آن از گلستان و منطقه اینچه‌برون و سرخس صورت گیرد.
وی با اشاره به توسعه ترددهای کامیونی از صفر به روزانه ۱۵۰ کامیون از مرز اینچه‌برون تصریح کرد: در تلاش هستیم این عدد را به روزانه ۵۰۰ کامیون برسانیم.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه تاکید کرد: ما در تلاشیم مسائل ترددهای مسافری را هم هرچه سریعتر مرتفع کنیم.
صفری بیان کرد: ترکمنستان کشور دوست و همسایه ما است و ما با ترکمنستان خویشاوندیم و در یک تعامل دو طرفه در تلاشیم تا مسائل حل شده و روابط تجاری، مسافری و اقتصادی در دو کشور توسعه یابد.
وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌های تولید در کشور و جذب بازار خارجی یکی از سیاست‌های مهم دولت سیزدهم است و معتقدیم تولیدکنندگان ما در زمینه‌های مختلف توانایی جذب بازارهای خارجی را دارند.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید