کد خبر:5380
پ

بهبود آبرسانی به گرگان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان با اشاره به بهتر شدن آبرسانی در گرگان نسبت به سال گذشته، گفت: با اجرای پروژه های مختلف ۳۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت انتقال آب در گرگان افزوده شد. سید محسن حسینی با بیان اینکه گلستان در برنامه جامع آب شرب در افق ۱۴۲۵ به حدود ۱۸۰ میلیون […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان با اشاره به بهتر شدن آبرسانی در گرگان نسبت به سال گذشته، گفت: با اجرای پروژه های مختلف ۳۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت انتقال آب در گرگان افزوده شد.

سید محسن حسینی با بیان اینکه گلستان در برنامه جامع آب شرب در افق ۱۴۲۵ به حدود ۱۸۰ میلیون مترمکعب آب نیاز دارد اظهار کرد: استفاده از آب سدهای در حال احداث مانند میرداماد گرگان و نرماب مینودشت و بهارستان رامیان و شیرین سازی آب دریا با حجم حدود ۴۰ میلیون مترمکعب از برنامه‌های دراز مدت برای تأمین آب شرب استان خواهد بود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان افزود: مطالعات جانمایی محل احداث آب شیرین کن را انجام دادیم و به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ارسال کردیم و تلاش می‌کنیم مطالعات زیست محیطی آن نیز تائید و بررسی شود تا برای حضور بخش خصوصی فراخوان داده شود.

وی گفت: فرآیند انجام شیرین کردن آب را بخش خصوصی انجام می‌دهد و دولت آن را خریداری خواهد کرد.

حسینی ابراز امیدواری کرد: تا سه سال آینده طرح شیرین سازی آب دریا در گلستان به عنوان نخستین استان شمالی کشور اجرایی شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان همچنین خبر داد: پس از سفر رئیس جمهور به گلستان اعتبار خوبی برای اجرای طرح‌های آبرسانی به گرگان اختصاص یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید