کد خبر:14927
پ
معاون سازمان فنی و حرفه ای کشور خبرداد؛

برگزاری مسابقات دوستانه بین المللی مهارت با حضور ۱۴ کشور در گلستان

معاون فنی و حرفه ای کشور گفت: مسابقات دوستانه بین المللی مهارت در حوزه فناوری اطلاعات با شرکت ۱۴ کشور دنیا به صورت مجازی و حضوری ۲۳ تا ۲۸ اردیبهشت ماه به میزبانی گلستان برگزار می شود. علی حسین شهریور امشب در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از افتخارات سازمان برای ترویج فرهنگ […]


معاون فنی و حرفه ای کشور گفت: مسابقات دوستانه بین المللی مهارت در حوزه فناوری اطلاعات با شرکت ۱۴ کشور دنیا به صورت مجازی و حضوری ۲۳ تا ۲۸ اردیبهشت ماه به میزبانی گلستان برگزار می شود.

علی حسین شهریور امشب در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از افتخارات سازمان برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی برگزاری مسابقات است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: مسابقات مهارت آزاد، مسابقه ملی مهارت و مسابقات مسئله محور و مسابقات ملی دانشجو محور از جمله انواع مسابقاتی است که توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه امسال سال جهش تولید است در راستای ارتقا مهارت کارگران، مسابقات ملی کارگران مهارت محور را در آذر ماه برگزار خواهیم کرد و مسابقات مهارتهای مشاغل نوظهور نیز در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: دومین دوره مسابقات زندانیان و دومین دوره مسابقات کارکنان نیروهای مسلح نیز از جمله دیگر مسابقاتی است که در دستور کار سازمان است.

وی با اشاره به مسابقات بین المللی اظهارکرد: اولین دوره مسابقات بین المللی دوستانه مهارت به میزبانی استان گلستان در حال برگزاری است و مسابقات جهانی مهارت شهریور ماه در لیون فرانسه برگزار می شود که ۱۵ رشته از ایران در این رویداد بین المللی حاضرخواهند شد.

وی ادامه داد: سومین دوره جشنواره ملی مهارت در هفته اول مرداد ماه سالجاری برگزار خواهد شد که در این جشنواره از پیشکسوتان تجلیل و بنگاههای اقتصادی فعال در حوزه مهارت تکریم خواهند شد و از خیرین مهارتی و سفیران مهارت تقدیر می شود.

وی اضافه کرد: توسعه نرم افزار موبایل، تکنولوژی وب، مدیریت سیستم های تخت شبکه، راهکارهای نرم افزارهای کسب و کار، طراحی مهندسی مکانیک کد و فناوری طراحی گرافیک رشته های حاضر در مسابقات دوستانه بین المللی مهارت هستند.

شهریور خاطرنشان کرد: مسابقات ملی مهارت دانشجویان نیز در آبان ماه با هدف آشنایی دانشجویان با مهارتها برگزار می شود.

گفتنی است؛ مسابقات دوستانه بین المللی مهارت در حوزه فناوری اطلاعات با شرکت ۱۴ کشور دنیا به صورت مجازی و حضوری ۲۳ تا ۲۸ اردیبهشت ماه به میزبانی گلستان برگزار می شود و اختتامیه مسابقات ملی مهارت به میزبانی گلستان روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید