کد خبر:3465
پ

بخشنامه رعایت اصول و مقررات گودبرداری

دستورالعمل اجرایی گودبرداری ها و آیین نامه چگونگی اجرا و نظارت بر اجرای طرح های توسعه و عمران از سوی شهردار گرگان ابلاغ شد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، مهندس محمدرضا سبطی این بخشنامه را که در 5 بند تنظیم شده و به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسیده […]

دستورالعمل اجرایی گودبرداری ها و آیین نامه چگونگی اجرا و نظارت بر اجرای طرح های توسعه و عمران از سوی شهردار گرگان ابلاغ شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، مهندس محمدرضا سبطی این بخشنامه را که در 5 بند تنظیم شده و به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسیده است، به منظور اجرا و اقدام قانونی در پروژه های دارای گودبرداری به مدیران مناطق سه گانه شهرداری گرگان ابلاغ نمود.

متن این دستورالعمل به شرح زیر است:

1- از این پس در پروانه های دارای گودبرداری (برابر ضوابط طرح تفصیلی) و یا ترانشه برداری، صدور برگه شروع عملیات ساختمانی به صورت دو مرحله ای و صرفاً پس از اتمام عملیات ساختمانی محل گودبرداری یا ترانشه و تثبیت املاک و جداره معابر همجوار آن منطبق با پروانه صادره و همچنین اخذ تاییدیه ناظر پروژه خواهد بود و شروع عملیات ساخت و احداث بنا پس از اتمام کلیه عملیات های ساختمانی همانند تثبیت خاک و دیواره سازی و رفع خطر می باشد.

2- قبل از صدور مجوز جهت گودبرداری لزوم اخذ بیمه نامه های معتبر همچون بیمه مسئولیت مدنی و تامین اجتماعی کارگران در حوزه گودبرداری اخد و کنترل کمی و کیفی در محل کار صورت پذیرد.

3- اجرای تذکرات لازم به صاحب کار و ناظر و مجری پروژه و اعمال تبصره 7 ماده 100 در صورت هرگونه قصور جهت خدمات مهندسی

4- اخذ گزارش مرحله ای و پیشرفت کار برابر برنامه زمانبندی اعلامی در فرایند گودبرداری توسط ناظر پروژه الزامی می باشد. بدیهی است هرگونه کوتاهی ناظرین و مجری پروژه منجر به اعمال قانون و معرفی به شورای انتظامی خواهد شد.

5- مشخصات کامل مسئول ایمنی کارگاه و ارائه گزارش در فرایند گودبرداری از طرف شهرداری و ارائه تذکرات جهت رعایت مسائل ایمنی و تردد عابرین ضرورت دارد.

شهردار گرگان در پایان این بخشنامه تاکید کرده باتوجه به مراتب فوق الذکر، رعایت کلیه موارد به عهده شخص مدیر مناطق بوده و هیچگونه قصوری پذیرفته نمی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید