کد خبر:8460
پ

بت ۳۱۷ هزار اقامت در ۱۲ روز نوروز ۱۴۰۲

علی‌محمد زنگانه صبح امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر که با حضور ویدئوکنفرانسی معاون اجرایی رییس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: ۳۱۷ هزار و ۲۱۴ مورد اقامت در اماکن اقامتی استان در طرح نوروزی امسال تاکنون ثبت شده که ۶۲ درصد رشد داشته است. وی ادامه داد: ۴میلیون و ۵۵۵ هزار بازدید از اماکن […]

علی‌محمد زنگانه صبح امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر که با حضور ویدئوکنفرانسی معاون اجرایی رییس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: ۳۱۷ هزار و ۲۱۴ مورد اقامت در اماکن اقامتی استان در طرح نوروزی امسال تاکنون ثبت شده که ۶۲ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: ۴میلیون و ۵۵۵ هزار بازدید از اماکن گردشگری و جاذبه‌های استان در طول طرح نوروزی انجام شده است.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: ۱۰ میلیون و ۷۵۷ هزار تردد در این مدت در استان به ثبت رسیده که ۹ درصد نسبت به مدت مشابه رشد داشته است.
زنگانه گفت: استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج و هلال احمر برای کاهش مخاطرات جاده‌ای در کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن تاثیر بالایی داشته است.
وی افزود: استان گلستان با ۹۵ نقطه حادثه‌خیز بعد از استان تهران دومین استان در این موضوع است.
استاندار‌ گلستان خاطرنشان کرد: میزان قابل توجهی از تصادفات استان مربوط به عابران پیاده هستند و نیاز است با حمایت ملی شاهد ایمن‌سازی این نقاط باشیم.
زنگانه بیان کرد: با وجود اینکه در‌دولت سیزدهم اقدامات مهمی در ایمن سازی مسیر و راهسازی انجام شده و گلستان به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده اما نیاز است با حمایت‌های ملی این اقدامات با سرعت بیشتری انجام شود.
وی افزود: در استان گلستان در ایام نوروز ۲۴ نوروزگاه فعال شد و دو بازارچه دائمی و ۱۶ بازارچه موقت و ۳۰۰ هنرمند در این مدت فعال بوده است.
استاندار‌ گلستان خاطرنشان کرد: این اقدامات باعث افزایش ۲۰ درصدی ماندگاری مسافر در استان گلستان شده است.
زنگانه گفت: تقاضای ما از هیات دولت این است با تخصیص‌های لازم از مصوبات سفر رییس جمهور شاهد اتفاقات بزرگی در صنعت گردشگری استان باشیم.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید