کد خبر:1916
پ

با کارشکنی هیئت مدیره پتروشیمی گلستان ۹۰ هزار سهامدار ‌بلاتکلیف شده‌اند

استاندار گلستان درباره وضعیت پروژه پتروشیمی، سهامداران عمده را مقصر به نتیجه نرسیدن این پروژه دانست و تصریح کرد: به رغم حضور و اعلام آمادگی سرمایه‌گذار برای تکمیل پروژه در مدت یکسال اما سهامداران عمده اجازه این کار را ندادند. هادی حق شناس در نشست با جمعی از رسانه‌های استان ضمن تبریک هفته خبرنگار و […]

استاندار گلستان درباره وضعیت پروژه پتروشیمی، سهامداران عمده را مقصر به نتیجه نرسیدن این پروژه دانست و تصریح کرد: به رغم حضور و اعلام آمادگی سرمایه‌گذار برای تکمیل پروژه در مدت یکسال اما سهامداران عمده اجازه این کار را ندادند.

هادی حق شناس در نشست با جمعی از رسانه‌های استان ضمن تبریک هفته خبرنگار و نقش رسانه‌ها در پیشرفت و توسعه اظهار داشت: در این مدت که در استان بودم اغلب رسانه‌های استان به روند توسعه استان کمک کردند و باید از همه آنها قدردانی کرد و اگر هم نقدی بوده برای بهبود وضعیت بوده است.

وی گفت: وقتی وارد استان شدم 10 مسئله مدنظرم بود که عمدتا وعده‌های دولت بود و سعی کردم تا جایی که می‌توانیم آنها را پیگیری و زمینه اجرای آنها را فراهم کنم.

استاندار گلستان درباره وضعیت پتروشیمی استان تصریح کرد: اگر پتروشیمی گلستان به نتیجه نرسید مقصر سهامداران عمده بودند، ما برای هیچ موضوعی به اندازه پتروشیمی وقت نگذاشتیم، از دادستانی تا معاونت اقتصادی و اطلاعات سپاه به آن ورود کردیم اما سهامداران عمده مشکل ساز بودند. 90 هزار سهامدار دیگر هیچ اثری در این تصمیم گیری‌ها نداشتند و در نهایت هم همکاری نکردند.

وی ادامه داد: ما براین این پروژه سرمایه گذار آوردیم با نمایندگان استان پیش زنگنه، وزیر نفت رفتیم و او هم گفت مجوز را به سرمایه گذار جدید منتقل می‌کند، سرمایه گذار هم اعلام کرد در مدت یکسال راه اندازی پتروشیمی را راه اندازی می‌کند و همه به نتیجه رسیدیم ولی سهامداران عمده نگذاشتند این اتفاق بیفتد.

حق شناس با بیان اینکه مقدمات ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در حال انجام است، اظهار داشت: این لایحه در مجمع تشخیص متوقف شده بود، نمایندگان و من پیگیری زیادی کردیم و بهرحال این لایحه مصوب و ابلاغ شده و تشریفات اجرایی آن در حال انجام است. منطقه آزاد اینچه برون یک قطعه طلا برای استان گلستان است و بین همه مناطق چنین وسعتی از زمین که بلامعارض بوده، فرودگاه و ریل داشته و در جوار منطقه مرزی واقع شده باشد، وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد می‌تواند از مزیت استان برای صنعتی شدن استفاده کند. تشریفات راه اندازی آن زمان می‌برد اما اگر به درستی اجرا شود، معادل چند سال بودجه عمرانی استان می‌تواند سرمایه گذاری جذب کند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

کلید مقابل را فعال کنید