کد خبر:4235
پ

بازیگرانی که بیش از ۲۰۰ میلیون تومان درآمد در سال داشته باشند مشمول مالیات می شوند

زندی به نقل ازکسب و کار نیوز _ بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱، طبق تنفیذ حکم سال جاری، معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها در سال آینده حذف شد. بر اساس این مصوبه، سلبریتی‌هایی که درآمد سالیانه آنها بیش از ۲۰۰ میلیون تومان باشد، باید مالیات پرداخت کنند. حمید حاج اسماعیلی، کارشناس بازار کار:تبعیض در […]

زندی به نقل ازکسب و کار نیوز _ بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱، طبق تنفیذ حکم سال جاری، معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها در سال آینده حذف شد. بر اساس این مصوبه، سلبریتی‌هایی که درآمد سالیانه آنها بیش از ۲۰۰ میلیون تومان باشد، باید مالیات پرداخت کنند.

حمید حاج اسماعیلی، کارشناس بازار کار:تبعیض در دریافت مالیات از چند شغله ها و کارگران

-افرادی با داشتن چند شغل و درآمدهای کلان در حالی از پرداخت مالیات خود را معاف کرده اند و یا از دادن مالیات فرار می کنند که کارگران و کارمندان موظف به پرداخت مالیات هستند. این تبعیض، اجحاف در حق عموم مردم است که با تصمیم حذف معافیت مالیاتی افرادی که درآمدهای بالا دارند، باید به این مهم رسیدگی کرد.

-در حالیکه فراریان مالیاتی بسیاری در کشور وجود دارند عموم مردم در حالیکه درآمد چندانی نیز ندارند مشمول پرداخت مالیات هستند. کارگران و کارمندان باید در ازای دریافت حقوق بخشی از آن را که در قانون، مشمول مالیات است، بپردازند در حالیکه افرادی وجود دارند که چند شغله هستند و اطلاعاتی در رابطه با درآمدهای آنها وجود ندارد.

-فرار مالیاتی در کشور زیاد است. بخش زیادی از درآمد مالیاتی کشور از طریق مالیات چند شغله‌ها ممکن می‌شود. مالیات مسئله‌ای نیست که در آن تبعیض قائل شد، به‌خصوص در صنوفی که پردرآمد هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید