کد خبر:4364
پ

بازداشت شدگان چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات عیدنوروز در زندان خواهند ماند .

برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفان چهارشنبه پایان سال؛ بازداشت شدگان چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات عیدنوروز در زندان خواهند ماند .رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه امروز شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم استان با اشاره به درپیش بودن چهارشنبه آخر سال گفت: در دادسراها و محاکم سراسر استان ، شعب ویژه […]

برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفان چهارشنبه پایان سال؛ بازداشت شدگان چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات عیدنوروز در زندان خواهند ماند .
رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه امروز شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم استان با اشاره به درپیش بودن چهارشنبه آخر سال گفت: در دادسراها و محاکم سراسر استان ، شعب ویژه برای رسیدگی خارج از نوبت و قاطع به عوامل تهیه، تولید و توزیع مواد محترقه و منفجره تعیین شده است .
حیدر آسیابی افزود: کسانی که با استفاده از موادمحترقه و آتش زا سبب مزاحمت برای خانواده ها و آسیب به مردم شوند در صورت بازداشت ، تا بعد از تعطیلات نوروز با صدور قرار در بازداشت خواهند ماند .
آسیابی افزود:مغازه های اصنافی هم که اقدام به توزیع مواد محترقه و منفجره نمایند پلمب می شوند .
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: قانون مجازات قاچاق سلاح و مهمات ،مجازات های حبس طولانی مدت برای متخلفان مقرر نموده است .
دادستان مرکز استان هم در این جلسه با تاکید بر این که مخالفتی با شادی مردم نداریم گفت: مشکل از جایی آغاز می شود که افراد قوانین و مقررات را نقض می کنند و با استفاده از موادمحترقه و آتش زا ، هم آسایش عمومی را سلب می کنند و هم به خودشان و دیگران آسیب می زنند .
دادستان اسپانلو تاکید کرد: در برخورد با متخلفان در شب چهارشنبه آخر سال ، مصمم هستیم و برای افزایش سرعت برخورد با متخلفان، قضات کشیک در همه کلانتری های گرگان مستقر می شوند و دستورهای قضایی مورد نیاز بلافاصله به نیروی انتظامی صادر خواهد شد .
محمود اسپانلو در ادامه این جلسه از اقدامات دادستانی برای پیشگیری از سرقت در ایام نوروز هم گفت و افزود: با هماهنگی دادستان های سراسر استان ، مرخصی نوروزی برای سارقان ممنوع است و سارقان تحت تعقیب هم باید با تلاش مضاعف نیروی انتظامی، زودتر دستگیر و روانه زندان شوند.
اسپانلو گفت: معتادادن متجاهر هم باید از سوی بهزیستی و نهادیهای متولی در اردوگاه های ماده 16 یا گرمخانه ها نگهداری و اسکان داده شوند .
وی ادامه داد: بهزیستی و کمیته امداد ره هم مکلفند با اقدامات حمایتی و قانونی، کودکان کار و متکدیان را تعیین تکلیف کنند .
دادستان مرکز استان گفت: شهرداری ها هم مکلفند محل های مناسب برای اسکان مسافران نوروزی تدارک ببینند تا هم از بدمنظر شدن شهر جلوگیری شود و هم امکان نظارت پلیس برای پیشگیری از سرقت از مسافران در این مناطق بیشتر شود .
محمود اسپانلو افزود: تامین روشنایی معابر به ویژه در مناطق پرتصادف، نصب علائم و پررنگ کردن خط کشی ها و سرعت گیرها ، افزایش گشت های رضویون در محله های مختلف با کمک بسیج ، نظارت بر بازار شب عید و حضور پرنگ پلیس در محورهای استان برای کاهش تصادفات از جمله دیگر مواردیست که برای سپری کردن تعطیلات آرام برای مردم استان و مسافران نوروزی در حال برنامه ریزی و تدارک با کمک دستگاه های اجرایی هستیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید