کد خبر:1933
پ

ایجاد یکهزار شغل و مسکن برای جامعه ایثارگری گلستان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت:بیش از یک‌هزار شغل و یک‌هزار مسکن در تعهد بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برای جامعه هدف بود که این مهم به فضل الهی محقق شد. اسرافیل وزیری اظهار کرد: ۳ هزار نفر از جامعه ایثارگری،جانبازان و خانواده‌های شهدا در استان گلستان در صف اشتغال قرار […]

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت:بیش از یک‌هزار شغل و یک‌هزار مسکن در تعهد بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برای جامعه هدف بود که این مهم به فضل الهی محقق شد.

اسرافیل وزیری اظهار کرد: ۳ هزار نفر از جامعه ایثارگری،جانبازان و خانواده‌های شهدا در استان گلستان در صف اشتغال قرار دارند که طبق قانون در صورت داشتن سهمیه استخدامی در دستگاه‌های اجرایی ۲۵ درصد سهمیه استخدامی مربوط به ایثارگران است.

وی با اشاره به اینکه کمترین تلفات ناشی از شیوع کرونا در جامعه ایثارگری رخ داد،گفت:از همه ظرفیت‌ها در تهیه و تامین مواد ضدعفونی‌کننده برای جامعه هدف استفاده کردیم البته توصیه ما عدم حضور خانواده‌های شاهد و ایثارگر در محافل بیرونی بود.

تمامی جانبازان ۵۰ درصد به بالا و بیماران خاص واکسینه شدند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان با توجه به آسیب‌پذیری جامعه ایثارگری تمرکزمان را در حمایت از این اقشار قرار دادیم تا وضعیت به درستی مدیریت شود اکنون که در پیک پنجم شیوع کرونا هستیم واکسیناسیون براساس دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده است تمامی جانبازان ۵۰ درصد به بالا و بیماران خاص واکسینه شدند مگر اینکه برخی از آنها در برابر تزریق واکسیناسیون مقاومت کردند.

به گفته وزیری تاکنون ۳ هزار و ۶۰۰ نفر از جانبازان استان،بیماران خاص و افراد در سنین بالا واکسینه شدند حدود یک هزار و ۸۰۰ نفر دوز اول دریافت کرده و مابقی دوز دوم واکسیناسیون را دریافت کردند اگر شرایطی صورت می‌گرفت که واکسیناسیون در منازل افراد انجام می‌گرفت نتایج موفقیت‌آمیز بیشتری به دست می‌آمد.

وی در خصوص آخرین وضعیت مجتمع توان‌بخشی جانبازان مرکز استان اظهار کرد: بنیادشهید در این پروژه بهره‌بردار و راه و شهرسازی به عنوان پیمانکار بودند این پروژه سه سال است به علت نداشتن بودجه و ردیف اعتباری تعطیل است.

مجتمع توان‌بخشی ایثار با وجود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی به علت تخصیص نداشتن اعتبار  ۱۳ سال معطل  در مرحله فرسایشی است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان تعلل ۱۳ ساله مجتمع توان‌بخشی را در فرسایشی شدن این پروژه موثر خواند و گفت: همه این اتفاقات باعث شد تا تکمیل پروژه را به گردن بگیریم گرچه کار ما فرهنگی است و نه عمرانی اما برای سرعت‌بخشی ارائه خدمات به جانبازان این مسوولیت را قبول کردیم و راه و شهرسازی دیگر نقشی در این پروژه ندارد این پروژه با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل بنیاد شهید شد.

وزیری خاطرنشان کرد: پروژه‌ای که با ۳ میلیارد تومان قابل تکمیل بود اکنون با ۳۰ میلیارد تومان هم به بهره‌برداری نمی‌‌رسد این پروژه در حال حاضر ۱۰ میلیارد تومان ردیف اعتباری دارد پیمانکار پروژه انتخاب شده است ۴ میلیارد تومان اعتبار طی یک ماه تزریق به اجرای پروژه شد ۳ میلیارد تومان اعتبار دیگر در سفر نوبخت به استان ابلاغ اعتبار شد.

وی ابراز امیدواری کرد مجتمع توان‌بخشی جانبازان تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل شود و گفت:در تجهیز این مجتمع مشکلی نداریم و اعتبارات تجهیزاتی از منابع داخلی بنیاد شهید تامین می‌شود زیربنای این پروژه ۱۰ هزار متر مربع است و در آینده‌ای نزدیک تکمیل خواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان با اشاره به اینکه بنیاد شهید یک هیئت دولت است،افزود:پنج معاونت مختلف در بنیاد شهید فعالیت دارند که هر کدام از آنها خدمات زیادی به جامعه هدف ارائه می‌دهند و از این حیث می‌توان بنیاد شهید را یک هیئت دولت دانست.

وزیری با اشاره به یکهزار تعهد اشتغال بنیاد شهید استان گلستان گفت:بیش از یک‌هزار شغل در استان ایجاد شد یک‌هزار تعهد مسکن در سال ۱۳۹۹ داشتیم که این مهم هم به فضل الهی محقق شد.

برای ساماندهی ۷۰ مزار شهدا در روستاهای استان ۲ میلیارد تومان درخواست اعتبار نیاز داریم

وی از کسب رتبه اول کشوری در زمینه مشاوره شغلی فرزندان شاهد و ایثارگر خبر داد و ابراز کرد: در راستای ساماندهی گلزارهای شهدا گلستان جزو استان‌های خوب است برای ساماندهی ۷۰ مزار شهدا در روستاهای استان ۲ میلیارد تومان درخواست اعتبار کردیم که ساماندهی آنها از طریق منابع استانی تامین خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید