کد خبر:5110
پ

افزایش ۴ برابری مصرف برق گلستان در فصل های گرم سال

سرپرست شرکت توزیع برق گلستان گفت:با ورود به فصل های گرم سال مصرف برق در گلستان به سه الی چهار برابر می رسد. به گزارش تحرک‌نو،سید احمد موسوی اظهار کرد: ۶۰ درصد مشترکین شرکت توزیع برق گلستان را مصارف خانگی تشکیل می‌دهند به همین دلیل در فصل گرم سال، شاهد افزایش سه الی چهار برابری […]

سرپرست شرکت توزیع برق گلستان گفت:با ورود به فصل های گرم سال مصرف برق در گلستان به سه الی چهار برابر می رسد.

به گزارش تحرک‌نو،سید احمد موسوی اظهار کرد: ۶۰ درصد مشترکین شرکت توزیع برق گلستان را مصارف خانگی تشکیل می‌دهند به همین دلیل در فصل گرم سال، شاهد افزایش سه الی چهار برابری مصرف برق هستیم.

وی با اشاره به اینکه در روزهای عادی سال مصرف برق ۳۵۰ مگاوات است، خاطرنشان کرد: در تابستان روزانه مصرف برق به بیش از هزار و ۵۴۰ مگاوات می‌رسد.

موسوی این حجم از افزایش مصرف را ناشی از استفاده وسایل سرمایشی دانست و گفت:از همه مشترکین خانگی می‌خواهیم که مانند سنوات گذشته در فصل گرما برای مدیریت مصرف برق همکاری لازم را با ما داشته باشند تا با مشکل مواجه نشویم.

سرپرست شرکت توزیع برق گلستان یادآور شد:برای اینکه تابستان خوبی را پشت سر گذاشته باشیم حتماً سیستم‌های گرمایشی در دمای ۲۴ و ۲۶ درجه تنظیم شود و این امر سبب خواهد شد که ۲۰ الی ۳۰ درصد صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشیم.

وی ادامه داد:همچنین در ساعت اوج مصرف از ساعت ۱۲ تا ۱۷ از وسایل برقی پرمصرف به صورت همزمان استفاده نشود، تا در این ساعات با مشکل مواجه نشویم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید