کد خبر:7601
پ

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۶۳ پروژه میراث‌فرهنگی طی دهه فجر در گلستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۶۳ پروژه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار و ۸۹۳ میلیارد ریال هم‌زمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد. محمدجواد ساوری اظهار کرد: تعداد ۶۳ پروژه جمعاً با حجم سرمایه‌گذاری هزار و ۸۹۳ میلیارد […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۶۳ پروژه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار و ۸۹۳ میلیارد ریال هم‌زمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

محمدجواد ساوری اظهار کرد: تعداد ۶۳ پروژه جمعاً با حجم سرمایه‌گذاری هزار و ۸۹۳ میلیارد و ۹۳۶ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۳۹۲ نفر ازجمله پروژه‌های ایام‌الله دهه مبارک فجر است که در حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اعتبارات دولتی افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان با اشاره به پروژه‌های قابل‌افتتاح در این مدت، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۵۵ پروژه شامل هتل، اقامتگاه بوم‌گردی، خانه مسافر، مزرعه گردشگری، هتل‌آپارتمان، سفره‌خانه سنتی، مراکز صنایع‌دستی و پروژه مرمت اثر تاریخی با حجم سرمایه‌گذاری ۹۵۴ میلیارد و ۸۷۱ میلیون ریال و با اشتغال‌زایی برای ۲۷۹ نفر در ایام دهه فجر سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین گفت: در این مدت همچنین عملیات اجرایی تعداد ۸ پروژه بخش خصوصی و دولتی با حجم سرمایه‌گذاری ۹۳۹ میلیارد و ۶۵ میلیون ریال آغاز خواهد شد. این تعداد پروژه پس از اجرا و بهره‌برداری زمینه اشتغال بیش از ۱۱۳ نفر را فراهم می‌سازد.

ساوری دهه فجر را فرصت مناسبی برای آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان با انقلاب شکوهمند اسلامی و اهداف مقدس آن دانست و اظهار امیدواری کرد با بهره‌برداری و اجرایی شدن این پروژه‌ها زمینه توسعه و رونق گردشگری و صنایع‌دستی استان بیش‌ازپیش فراهم آید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید