کد خبر:14057
پ
رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی گرگان:

از فرصت های اقتصادی استان گلستان استفاده نشده است

رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی گرگان اظهارکرد:از فرصت های اقتصادی استان استفاده نشده است، در ادوار گذشته به رغم وجود ظزفیت های متعدد اقتصادی و کردشگری اما برخلاف دیگر استان های همجوار از این مزیت ها استفاده نشده و گلستان همچنان جزو یکی از استانهای عقب افتاده در مباحث اقتصادی است. ابوذر فردوسی درجمع خبرنگاران […]

رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی گرگان اظهارکرد:از فرصت های اقتصادی استان استفاده نشده است، در ادوار گذشته به رغم وجود ظزفیت های متعدد اقتصادی و کردشگری اما برخلاف دیگر استان های همجوار از این مزیت ها استفاده نشده و گلستان همچنان جزو یکی از استانهای عقب افتاده در مباحث اقتصادی است.

ابوذر فردوسی درجمع خبرنگاران گفت :بخشنامه های خلق الساعه ای که مدام و بدون کارشناسی صادر می شود به معضلی برای مردم و بخصوص بخش های خصوصی و تولید کنندگان تبدیل شده است که باید جلوی آن گرفته شود.

وی افزود:گلستان با سیاست زدگی بسیاری از فرصت های اقتصادی را از دست داده و به همین دلیل در شاخص های فقر جزو استانهای اول کشور هستیم و خلا امروز در کشور، قوانین مزاحمی است که بر فضای کسب و کار حاکم بوده زیرا بعضا افرادی که قوانین اقتصادی را می نویسند تخصصی در این حوزه ندارند.
ابوذر فردوسی  افزود: امروز دیپلماسی اقتصادی باید جایگزین اقتصاد سیاسی شود و مشکلات اقتصادی امروز به یکی از معضلاتی بزرگی تبدیل شده است که تا کنون مسیری درست و برنامه ای جامع برای برون رفت از آن ارائه نشده است.
وی با بیان اینکه رفتارهای کاریکاتوری برخی افراد سبب شده استان ما هر روز فقیرتر شود، ادامه داد: باید با گفتمان تخصصی و روابط دیپلماتیک مسائل عقب مانده استان را پیگیری کنیم.
وی با اشاره به اینکه وی بیان کرد: ترک فعل مدیران در ادوار گذشته و عدم توجه به آن موجب شده تا امروز در حوزه اقتصادی با مشکلات زیادی روبرو شویم .
رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی گرگان گفت: مجلس به عنوان یکی از ابزار قدرتمند برای رفع مشکلات و اصویل قوانین کارگشا در حوزه اقتصادی نقش مهمی در توسعه دارد و اشخاصی که می خواهند وارد این میدان شوند باید به مباحث اقتصادی واقف و به چالش آن اگاه باشند.
فردوسی افزود: یکی از طرح های مهمی که می تواند به اقتصاد منطقه کمک کند منطقه آزاد اقتصادی اینچه برون است که با راه اندازی آن ۵۷ هزار نفر مشغول به کار

می شوندو مردم نیز برای خرید اجناس دیگر نیازی به رفتن به بانه ندارند و از سوی دیکر مکانی برای جذب و ماندگاری گردشگر برای تامین وسایل وارداتی می شود.
فردوسی بیان کرد: امروز متاسفانه کشاورزی ما هم به رغم فقدان صنایع تبدیلی در استان ان گونه که باید صرفه اقتصادی برای کشاورزان ندارد و ما فقط محصول را تولید و فراوری شده ان را با قیمت چند برابر وارد استان کرده و مصرف می کنیم.
وی افزود: در رابطه با نوسازی نجهیزات کشاورزی نیز پیشرفت قابل ملاحضه ای نداشتیم چرا که بانکها در این حوزه همراهی لازم را با متقاضیان ندارند
وی با بیان اینکه افرادی که قوانین اقتصادی را می نویسند تخصصی در این حوزه ندارند، بیان کرد: در حوزه گردشگری نتوانسته ایم موفق عمل کنیم و با توجه به اینکه کشور ما تحت تاثیر خشن ترین تحریم ها قرار دارد امروز جنگ ما با دنیا از نوع جنگ اقتصادی است.
مدیرعامل شرکت شیمی پژوهش با بیان اینکه جوان ما دیگر شعار سیاسی نمی‌خواهد، بیان کرد: افراد با تصمیمات اشتباه در دستگاه های اجرایی هزاران میلیارد خسارت روی دست مردم می گذارند که این موصوع به منزله ترک فعل است و باید با آنان برخورد شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید