کد خبر:8052
پ

از سال آینده پرونده‌های قضایی در ساعات غیر اداری و ایام تعطیلات مناسبتی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی گفت: به دنبال جرم‌زدایی و قضازدایی از برخی رفتارهای مجرمانه هستیم. حجت‌الاسلام محمد مصدق عصر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در گرگان اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و با هدف کاهش اطاله دادرسی از سال آینده رسیدگی به پرونده‌های قضایی […]

معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی گفت: به دنبال جرم‌زدایی و قضازدایی از برخی رفتارهای مجرمانه هستیم.

حجت‌الاسلام محمد مصدق عصر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در گرگان اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و با هدف کاهش اطاله دادرسی از سال آینده رسیدگی به پرونده‌های قضایی در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل هفته هم انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: اجرای این فرایند در شش ماه نخست سال آینده مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت ثمر بخش بودن برای اطاله دادرسی و تامین اعتبارات لازم برای پرداخت حقوق و مزایای پرسنل دخیل در این فرآیند، شاهد تسری این موضوع در همه استان‌ها خواهیم بود

حجت الاسلام مصدق گفت: همچنین برای کاهش اطاله دادرسی در سال آینده ۲ برنامه ویژه ترسیم شده تا بتوانیم با ساز و کار قانونی مانند افزایش ساعات رسیدگی به شکایت‌ها این مهم تحقق یابد.

معاون اول قوه قضاییه افزود افزود: براساس برنامه ترسیم شده مقرر است در برخی از استان‌های کشور از سال آینده پرونده‌های قضایی در ساعات غیر اداری و همچنین پنجشنبه و جمعه و یا تعطیلات مناسبتی مورد رسیدگی قرار بگیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 20 =

کلید مقابل را فعال کنید