کد خبر:1663
پ

اختصاص بیش از ۱۵ میلیارد تومان منابع ملی به حوزه ورزش، برق، آموزش و طرح هادی

نماینده مردم شهرستان های مینودشت، کلاله، گالیکش و مراوه تپه گفت : بیش از ۱۵ میلیارد تومان منابع ملی در حوزه ورزشی، برق، آموزشی و طرح هادی شرق گلستان اختصاص یافته است. رضا آریان پور اظهار کرد: پروژه چمن مصنوعی استادیوم شهید اقبالی شهرستان مینودشت، یکی از مطالبات اصلی مردم و ورزشکاران این شهرستان می […]

نماینده مردم شهرستان های مینودشت، کلاله، گالیکش و مراوه تپه گفت : بیش از ۱۵ میلیارد تومان منابع ملی در حوزه ورزشی، برق، آموزشی و طرح هادی شرق گلستان اختصاص یافته است.

رضا آریان پور اظهار کرد: پروژه چمن مصنوعی استادیوم شهید اقبالی شهرستان مینودشت، یکی از مطالبات اصلی مردم و ورزشکاران این شهرستان می باشد و علی رغم تلاش زیادی که برای اجرای آن شده است؛ به علت کافی نبودن بودجه های استانی و شهرستانی تاکنون به مرحله اجرا نرسیده است.

وی افزود: در سفر دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، درخواست اختصاص ۵ میلیارد تومان از منابع ملی از طرف فرمانداری محترم مینودشت به وی ارائه شد که در هفته اخیر موضوع را از دکتر جغتایی معاون نوبخت و دکتر عابدی رییس سازمان مدیریت استان پیگیری کردم که براساس اعلام این مسئولین، ان شاءالله تا پایان ماه جاری اعتبار لازم برای این پروژه به استان ابلاغ خواهد شد.

آریانپور گفت: همچنین ۱۲ میلیارد تومان جهت بازسازی شبکه های فرسوده برق استان گلستان توسط آقای دکتر نوبخت اختصاص یافت که ۳ میلیارد تومان، معادل ۲۵ درصد این اعتبار برای شرق گلستان درنظر گرفته شد.

وی ادامه داد:  اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح هادی بافت های ارزشمند روستایی از جمله مصوبات سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه در گلستان بود که اختصاص اعتبار برای روستاهای هدف گردشگری ، قلعه قافه مینودشت به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان، ساسنگ مینودشت به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان، گچه سوی بالا شهرستان کلاله به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان و سرچشمه گالیکش به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از جمله پیگیری ما در این حوزه بود که ۲۵ درصد کل اعتبار یاد شده می باشد.

وی افزود: در همین سفر، مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تکمیل ساختمان فنی و حرفه ای شهرستان مراوه تپه اختصاص داده شد.

به گفته آریانپور، در بودجه سال ۱۴۰۰ به نسبت سال های گذشته، بودجه مناسبی برای زیرساخت های استان گلستان بخصوص شرق گلستان دیده شده است و می توان برای تکمیل پروژه های استانی و شهرستانی که اعتبارات آن کافی نیست، از بودجه های ملی نیز استفاده بهینه کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید