کد خبر:14891
پ
در دولت سیزدهم رخ داد؛

احیا ۹۰ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید در گلستان

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: حدود ۹۰ واحد صنعتی راکد در دولت سیزدهم به چرخه تولید برگشت. به گزارش تحرک‌نو، درویشعلی حسن زاده ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم احیای واحدهای راکد بوده که طی این مدت ۹۰ واحد صنعتی به چرخه تولید برگشتند. مدیرکل […]

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: حدود ۹۰ واحد صنعتی راکد در دولت سیزدهم به چرخه تولید برگشت.

به گزارش تحرک‌نو، درویشعلی حسن زاده ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد:

یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم احیای واحدهای راکد بوده که طی این مدت ۹۰ واحد صنعتی به چرخه تولید برگشتند.

مدیرکل صمت گلستان از رشد ۱۰۸ درصدی صادرات استان به قزاقستان در سال گذشته اشاره کردو افزود: سهم کل صادرات به کشور قزاقستان ۲۱۵میلیو ن دلار بوده که سهم استان از این رقم  ۴۱ درصد به مبلغ ۸۹ میلیون دلار بوده است.

وی اضافه کرد: در دولت سیزدهم تا پایان فروردین امسال ۷۲۲میلیون دلار از گمرکات استان صادرات صورت گرفته که این رقم در مدت مشابه سال  قبل خودش ۳۳۰میلیون دلار بوده است.

وی اظهار کرد: در سال گذشته نزدیک به ۳۰ کشور صادراتی هدف ما بوده که از این تعداد ۱۷کشور آسیایی ، ۱۲کشور اروپایی و یک کشور آفریقایی است.

حسن زاده عنوان کرد: از شروع دولت سیزدهم تاکنون سهم صادرات گلستان به این کشور از ۹درصد به ۲۱درصد رسیده است و گلستان رتبه دوم کشوری در صادرات به ترکمنستان و رتبه اول کشوری را در بحث صادرات به قزاقستان دارد.

مدیر کل صنعت،معدن و تجارت گلستان ادامه داد: سال گذشته  ۳۳۶پرونده در حوزه مبارزه با قاچاق کالا تشکیل شد که ۲۵۱درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد داشته است که ارزش ریالی آنها  ۸۶۴هزار و ۱۳۵میلیون ریال بوده که رشد ۱۱۴درصدی داشته است.

حسن زاده با بیان اینکه حجم واردات و صادرات ترانزیتی گلستان از مرز اینچه برون یک میلیون و۳۰۰هزار تن بوده است، گفت: این  میزان صادرات نوید دهنده اهمیت نقش مرز تجاری اینچه برون است که کریدور شما به جنوب را به یکدیگر وصل می کند و  نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان دارد.

وی افزود: سال گذشته ۳۵واحد تولیدی راکد و غیر فعال با حجم سرمایه گذاری ۱۰هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال و اشتغال ۵۰۲نفر احیا شده است که نسبت به سال ۱۴۰۱ خود ۱۴۲درصد رشد سرمایه ای و ۵۹درصد رشد اشتغال داشته است.

حسن زاده اظهار کرد: سال گذشته تعهد اشتغال استان ۵هزار و ۶۰۰نفر از مجموع ۲۵هزاررو ۲۷۵نفر در نظر گرفته شده بود که تعداد ۷هزار نفر در سامانه اداره کار ثبت نام اشتغال داشته اند که با ثبت نام ۵ هزار و ۶۰۰ رشد ۲۵درصدی داشته است.

وی افزود: سال گذشته با تلاش بخش خصوصی تعداد ۱۴۶پر‌انه بهره برداری واحد صنعتی صادر شده که منجر به فعالیت شده که نسبت به سال ما قبل ۲۷درصد رشد داشته و حجم سرمایه گذاری آنها ۳۴هزار و ۴۴۴میلیارد ریال بوده است که رشد ۱۰درصدی داشته  و باعث ایجاد اشتغال ۳هزار و ۳۵۷ نفر شده است.

وی از بازرسی ۱۲۲ هزارو ۲۵۰ مورد در سطح استان خبرداد و بیان کرد: حدود ۷ هزارو ۳۱۷ فقره پرونده تخلفاتی تشکیل شده است که ۷۱ درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد داشته است.

مدیرکل صمت گلستان گفت: ۳۲۶ پرونده تخلفاتی با ارزش ریالی ۸۶۴ هزارو ۱۲۵ میلیون در بخش قاچاق کالا تشکیل شده که نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد ۲۵۱ درصدی داشته است.

حسن زاده افزود: تعداد گزارشهاو شکایات مردمی به سامانه ۱۲۴ نزدیک به دوهزارو ۶۵۱ گزارش بوده که ۴۷۷ فقره پرونده تخلفاتی منجر به اقدام عملیاتی شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید