کد خبر:4316
پ

آیا قیمت خودروهای خارجی افزایش می‌یابد؟

فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو:ممنوعیت واردات خودرو روشی بود که دولت برای جلوگیری از خروج ارز از کشور در سال نود و هفت اجرا کرد و برقراری مجدد واردات نیز به همین صورت بر اساس صلاحدید دولت انجام می‌شود. هفتاد هزار خودرویی که به عنوان تعداد مجاز خودرو برای ورود به کشور اعلام شد تنها […]

فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو:ممنوعیت واردات خودرو روشی بود که دولت برای جلوگیری از خروج ارز از کشور در سال نود و هفت اجرا کرد و برقراری مجدد واردات نیز به همین صورت بر اساس صلاحدید دولت انجام می‌شود. هفتاد هزار خودرویی که به عنوان تعداد مجاز خودرو برای ورود به کشور اعلام شد تنها تخمین کمیسیون تلفیق برای اعلام عددی تخمینی برای این درآمد دولت است.

🔹در سه سالی که واردات خودرو ممنوع بود بازار خوبی برای خودروهای مونتاژی به راه افتاد. این خودروهای مونتاژی برای واردات قطعات مورد نیاز همچون واردات خودروی کامل، موظف به پرداخت تعرفه واردات بر مبنای ارز پایه بودند.

🔹درصد تعرفه واردات برای این شرکت‌ها بر اساس میزان داخلی‌سازی در خودروهایشان متفاوت است؛ به طوری که هرچه میزان داخلی سازی بیشتر، تعرفه واردات نیز کمتر خواهد بود.

🔹 معمولا این گونه است که که این تعرفه‌ها هرسال در جلسه‌ای که اواخر اسفند تا اوایل فروردین برگزار می‌شود، تعیین شده و در سندی اعلام می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =

کلید مقابل را فعال کنید