کد خبر:3259
پ

آزادی و مرخصی بیش از 2 هزار مددجو در گلستان

با حضور قضات در زندان های گلستان و بررسی وضعیت مددجویان ،از ابتدای امسال تاکنون بیش از 2 هزار محکوم از زندان آزاد شدند .رئیس کل دادگستری گلستان گفت: طرح پایش و غربالگری زندانیان با دستور رئیس قوه قضاییه اجرا می‌شود و در قالب این طرح، روسای دادگستری‌ها، دادستان‌ها و قضات با حضور در زندان‌های […]

با حضور قضات در زندان های گلستان و بررسی وضعیت مددجویان ،از ابتدای امسال تاکنون بیش از 2 هزار محکوم از زندان آزاد شدند .
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: طرح پایش و غربالگری زندانیان با دستور رئیس قوه قضاییه اجرا می‌شود و در قالب این طرح، روسای دادگستری‌ها، دادستان‌ها و قضات با حضور در زندان‌های استان با همه زندانیان دیدار و پرونده‌های آنان را بررسی و در چارچوب قوانین به آنان کمک می کنند.
حیدر آسیابی ادامه داد: پس از بررسی پرونده‌ها در صورتی که زندانیان مشمول عفو، تخفیف مجازات؛ آزادی مشروط؛ تعلیق اجرا و سایر تسهیلات قانونی مثل اعطای مرخصی و اشتغال باشند، دستور قضایی لازم صادر می‌شود .
وی افزود: امسال 2 هزار و 442 محکوم با استفاده از تسهیلات قانونی مانند آزادی مشروط ، مرخصی منجر به آزادی ، عفو ، گذشت شاکی خصوصی ، اعسار و تقسیط و نظارت با پابند الکترونیکی آزاد شدند .
آسیابی ادامه داد: افرادی که مرخصی رفتند و یا آزاد شدند مددجویانی هستند که آزادی آنان اخلالی در نظم و امنیت استان ایجاد نمی کند و زندانیان سابقه دار و محکومان جرایم خاص و مهم از این تسهیلات مستثنی هستند .
وی افزود: سرکشی قضات و مسئولان قضایی استان از زندانها و بازداشتگاهها به صورت مستمر در طول سال ادامه دارد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید