کد خبر:1686
پ

آزادی دوباره ۶۷ نفر در بهار امسال

جعفری گفت: در سه ماهه نخست سال جاری با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف زندان گرگان، ۶۷ محکوم جرایم مالی غیرعمد به زندان نرفتند. «احمد جعفری» در حاشیه بازرسی سرزده از شعب ویژه صلحی زندان و امور پزشکی گرگان، ضمن اعلام این خبر گفت: بیش از ۳۰۰ پرونده در بهار امسال در شعبه ویژه صلحی […]

جعفری گفت: در سه ماهه نخست سال جاری با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف زندان گرگان، ۶۷ محکوم جرایم مالی غیرعمد به زندان نرفتند.

«احمد جعفری» در حاشیه بازرسی سرزده از شعب ویژه صلحی زندان و امور پزشکی گرگان، ضمن اعلام این خبر گفت: بیش از ۳۰۰ پرونده در بهار امسال در شعبه ویژه صلحی شورای حل اختلاف زندان گرگان رسیدگی شد.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان با اشاره به اینکه جرایم بیشتر این محکومان مالی و زندانیان دارای شاکی خصوصی بودند، افزود: در بیش از ۷۰ درصد پرونده های مذکور با پادرمیانی اعضا شعب، دعوت از شکات و برگزاری جلسات صلح و سازش، طرفین از حق خود گذشتند و بخشش کردند.

وی ادامه داد: تلاش بر این است که اعضای شوراهای حل اختلاف به رسالت اصلی خود در صلح و سازش عمل کرده و در جهت جلوگیری از مراجعه‌های بی‌رویه مردم به محاکم و دادسراها، میزان ورودی پرونده به محاکم را کاهش دهند.

جعفری تاکید کرد: حل و فصل مسالمت ‌آمیز پرونده‌ های این چنینی به دلیل حساسیت‌ هایی که دارند از آسیب ‌های اجتماعی در آینده می کاهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید