کد خبر:8802
پ

توسعه اقتصاد دریامحور برای ما بسیار مهم است و به عنوان راهبردهای تحول محسوب می‌شود.

استاندار گلستان گفت: توسعه اقتصاد دریامحور برای ما بسیار مهم است و به عنوان راهبردهای تحول محسوب می‌شود. به گزارش تحرک نو؛ علی‌محمد زنگانه در دومین روز از نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران که در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، اظهار کرد: گلستان نگارستان ایران و رنگین کمان اقوام و سرزمین برادری است. وی ادامه […]

استاندار گلستان گفت: توسعه اقتصاد دریامحور برای ما بسیار مهم است و به عنوان راهبردهای تحول محسوب می‌شود.

به گزارش تحرک نو؛ علی‌محمد زنگانه در دومین روز از نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران که در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، اظهار کرد: گلستان نگارستان ایران و رنگین کمان اقوام و سرزمین برادری است.

وی ادامه داد: موضوع اقتصاد در استان گلستان بسیار مهم است، سرانه تولید در استان گلستان پایین است و با شروع به کار دولت سیزدهم در استان گلستان با تلاش‌های انجام شده شاهد صعود یک پله‌ای گلستان در این بخش بوده‌ایم که نشان می‌دهد در صورت داشتن برنامه و اقدامات شبانه‌روزی می‌توان اتفاقات بزرگی را رقم زد.

استاندار گلستان به چشم انداز ۱۴۰۴ اشاره کرد و گفت: موضوع زنجیره‌های ارزش بسیار مهم است و ما این افتخار را داریم که در بسیاری از حوزه‌ها این زنجیره تولید به یک مزیت بسیار مهم تبدیل شده و توجه به آن در اولویت قرار گرفته است.

ملک با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته سرانه آموزشی در حدود پنج تا ۱۰ مترمربع است، گفت: در کشور ما استانداردهای پیشنهادی مربوط به فضاهای آموزشی برای پیش دبستانی هشت مترمربع ، دبستان ۹ متر مربع ، راهنمایی ۱۱ متر مربع و دبیرستان ۱۲ متر مربع است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان در ادامه گفت: سرانه فضاهای آموزشی در شهرستان‌های استان به تناسب جغرافیا و محل استقرار متفاوت بوده است.

وی افزود: در گلستان تا کنون برای شهرهای گرگان، نوکنده، سیمین شهر، آق قلا، خان ببین، نگین شهر، گالیکش، قرق، کلاله و مراوه تپه طرح متناسب با تخصیص سرانه آموزشی موردنیاز تهیه شد.

ملک همچنین تصریح کرد: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن هم توجه زیادی به تخصیص سرانه های عمومی شده و بخش قابل توجهی از اراضی به این امر اختصاص یافت.

رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: مطابق بخش نامه های ابلاغی در طرح های تفکیکی نهضت ملی مسکن به ازای هر ۲۰۰ واحد خانوار، یک واحد فضای آموزشی در نقشه های تفکیکی جانمایی می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

کلید مقابل را فعال کنید