کد خبر:8024
پ

مدیرکل هواشناسی گلستان گفت : ۸۰۰ هزار هکتار از مساحت استان در مناطق ییلاقی و کوهپایه پوشیده از برف است. امان‌محمد کمالی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هرچند شامگاه امشب در برخی مناطق کوهپایه‌ای گلستان شاهد بارش پراکنده و رگباری برف و باران به صورت موقت خواهیم بود اما تا اواخر […]

مدیرکل هواشناسی گلستان گفت : ۸۰۰ هزار هکتار از مساحت استان در مناطق ییلاقی و کوهپایه پوشیده از برف است.

امان‌محمد کمالی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هرچند شامگاه امشب در برخی مناطق کوهپایه‌ای گلستان شاهد بارش پراکنده و رگباری برف و باران به صورت موقت خواهیم بود اما تا اواخر هفته آینده هیچ سامانه بارشی فعالی در گلستان فعال نخواهد بود.

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: حدود ۸۰۰ هزار هکتار از مساحت گلستان با ارتفاع متغیر زیر پوشش برف است که بر اساس برآوردها بیشترین بارش برف ثبت شده ناشی از فعالیت سامانه بارشی هفته گذشته در منطقه درازنو، به ارتفاع ۸۲ سانتی متر بوده است.

به گزارش ایرنا ، اقتصاد اصلی ساکنان گلستان بر پایه کشاورزی استوار است و ۲۲۱ هزار بهره‌بردار در حوزه کشاورزی و دامپروری مشغول تولید هستند که این استان در تولید ۱۵ نوع محصول رتبه‌های اول تا پنجم را در کشور به خود اختصاص داده است.

۱۵۶ ایستگاه و سامانه هواشناسی از انواع مختلف شامل “سینوپتیک، اقلیم شناسی، باران‌سنجی، جاده‌ای، جو بالا، باران سنجی خودکار و پایش گرد و غبار” در استان گلستان فعال است.

گلستان با گستره افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر مربع و برخورداری از هفت اقلیم آب و هوایی از جنوب با سمنان، از شرق با خراسان شمالی، از غرب با مازندران و از شمال با ترکمنستان همسایه است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید