کد خبر:3247
پ

206 بیمار جدید در مراکز درمانی بستری شدند

گسترش واکسیناسیون کرونا اثرات خود را این روزها به خوبی نشان داده است. با اینکه اغلب پیش بینی‌ها حاکی از آغاز موج ششم شیوع کرونا در آبان ماه بود اما گسترش واکسیناسیون عمومی در استان‌ها از جمله در گلستان سبب شد تا تعداد موارد ابتلا و بستری به رغم نوسانی که دارد، افزایش چندانی نداشته […]

گسترش واکسیناسیون کرونا اثرات خود را این روزها به خوبی نشان داده است. با اینکه اغلب پیش بینی‌ها حاکی از آغاز موج ششم شیوع کرونا در آبان ماه بود اما گسترش واکسیناسیون عمومی در استان‌ها از جمله در گلستان سبب شد تا تعداد موارد ابتلا و بستری به رغم نوسانی که دارد، افزایش چندانی نداشته باشد.

آخرین آمارهای دانشگاه علوم پزشکی گلستان از بستری 206 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان خبر می‌دهد که 45 نفر از این بیماران در بخش‌های آی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند و حال 15 بیمار هم کاملا وخیم بوده و به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان معتقد است نوساناتی که در میزان شیوع، تعداد موارد ابتلا و بستری در روزهای اخیر شاهد هستیم نشانه آشکاری از ورود به موج ششم کرونا است.

عبدالرضا فاضل با بیان اینکه تنها راه مقابله با این بیماری، در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تزریق واکسن است، گفت: نزدیک به یک میلیون و 450 هزار نفر در استان گلستان باید واکسن کرونا تزریق کنند که تا کنون حدود 80 درصد این جمعیت دست کم یک دز واکسن دریافت کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: تاکنون در استان یک میلیون و 892 هزار و 418 دز واکسن تزریق شده که از این تعداد یک میلیون و 178 هزار و 298  نفر دز اول را دریافت کردند و دز دوم نیز به 712 هزار و 861 نفر تزریق شده است.

وی با اشاره به آغاز تزریق دز بوستر ( یادآور) در استان گفت: در حال حاضر اولویت تزریق دز بوستر با کادر درمان، جانبازان درصد بالا و سالمندان در مراکز نگهداری است که تاکنون  یک هزار و 259 دز یادآور هم در استان تزریق شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید