کد خبر:5401
پ

 گلستان؛ تنها استان کشور که فاقد سردخانه فرآورده های خونی است

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با اعلام اینکه گلستان تنها استان کشور است که فاقد سردخانه فرآورده های خونی است. به گزارش زندی ازتحرک نو؛مصطفی جمالی در نشست خبری اظهار کرد:  فقدان سردخانه فرآورده های خونی در گلستان یک فاجعه است و متاسفانه گلستان از استان های مجاور و حتی استان های محروم کشور هم […]

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با اعلام اینکه گلستان تنها استان کشور است که فاقد سردخانه فرآورده های خونی است.

به گزارش زندی ازتحرک نو؛مصطفی جمالی در نشست خبری اظهار کرد:  فقدان سردخانه فرآورده های خونی در گلستان یک فاجعه است و متاسفانه گلستان از استان های مجاور و حتی استان های محروم کشور هم عقب تر است.

جمالی افزود: باید از مدیران برنامه و بودجه استان سوال کرد که چرا یک استان با چنین ظرفیتی فاقد سردخانه است؟ بدون شک؛ کم کاری در این زمینه که با سلامت مردم در ارتباط است، هیچ توجیهی ندارد. 

وی با اشاره به اینکه در بحث بودجه‌های جاری بدترین وضعیت را استان گلستان دارد، خاطر نشان کرد: موضوع را در دیدار با استاندار گلستان مطرح کردیم ولی صحبت های مطرح شده در خصوص اصلاح بودجه  ما را قانع نکرد و به جمع‌بندی نرسیدیم این درحالیست که بیشتر استان ها بین ۳۵ تا ۶۰ درصد بودجه انتقال خون را افزایش داده اند اما در گلستان شاهد این افزایش نیستیم. 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید