کد خبر:7176
پ

۴ مدیر بخش دولتی و خصوصی متهم شدند

رئیس کل دادگستری گلستان از صدور کیفرخواست چهار متهم پرونده فساد در حوزه توزیع نهاده های دامی استان به اتهام اخلال در نظام اقتصادی، خبر داد. به گزارش فرگل نیوز؛ حیدر آسیابی اظهار کرد: بررسی ابعاد گسترده شبکه فساد در توزیع نهاده های دامی گلستان با یکسال تلاش شبانه روزی بازپرس پرونده در شعبه دوم […]

رئیس کل دادگستری گلستان از صدور کیفرخواست چهار متهم پرونده فساد در حوزه توزیع نهاده های دامی استان به اتهام اخلال در نظام اقتصادی، خبر داد.

به گزارش فرگل نیوز؛ حیدر آسیابی اظهار کرد: بررسی ابعاد گسترده شبکه فساد در توزیع نهاده های دامی گلستان با یکسال تلاش شبانه روزی بازپرس پرونده در شعبه دوم بازپرسی دادسرای مرکز استان انجام و به صدور کیفرخواست برای دو مدیر بخش خصوصی به اتهام مباشرت در اخلال در نظام اقتصادی و برای دو مدیر بخش دولتی به اتهام معاونت در اخلال در نظام اقتصادی انجامید.
وی افزود: متهمان، خوراک دامی که با ارز دولتی برای مصرف دام وارد استان می شد، به جای توزیع بین دامداران، از طریق سندسازی و صدور فاکتورهای صوری، در بازار با قیمت آزاد می فروختند.
وی ادامه داد: متهمان همچنین بر خلاف دستورالعمل های استاندارد، با مواد بی کیفیت کنسانتره تولید و روانه باز می کردند.
این مقام ارشد قوه قضاییه در گلستان گفت: بررسی ها نشان می دهد مدیران دولتی هم با رعایت نکردن دستورالعمل ها بیش از ۸۰ درصد سهمیه نهاده های دامی استان را به تعداد محدودی از شرکت ها از جمله این شرکت متخلف تحویل داده اند در حالیکه اسناد و مدارک نشان می دهد این شرکت در زمان دریافت نهاده ها، دست کم ۳۲ پرونده تعزیراتی با موضوع گران فروشی، تقلب و عرضه خارج از شبکه نهاده ها داشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید