کد خبر:7770
پ

۲ میلیون و ۸۱۰ هزار نهال آماده کاشت در جنگل و مراتع گلستان است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با تاکید بر ضرورت همراهی همگانی برای افزایش پوشش سبز استان گفت: ۲ میلیون و ۸۱۰ هزار اصله از گونه‌های جنگلی و مرتعی در نهالستان‌های دولتی گلستان تولید شده و آماده کاشت است. حمید سلامتی روز یکشنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: از این تعداد، یک میلیون ۶۰۰ […]

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با تاکید بر ضرورت همراهی همگانی برای افزایش پوشش سبز استان گفت: ۲ میلیون و ۸۱۰ هزار اصله از گونه‌های جنگلی و مرتعی در نهالستان‌های دولتی گلستان تولید شده و آماده کاشت است.

حمید سلامتی روز یکشنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: از این تعداد، یک میلیون ۶۰۰ هزار اصله نهال جنگلی در قرق، ۴۰۰ هزار نهال جنگلی در” تاویر” علی‌آبادکتول، ۲۰۰ هزار اصله نهال جنگلی در”قپان” کلاله و ۱۰ هزار نهال جنگلی در “سوسرا” آزادشهر تولید شد.

وی ادامه داد: نهال‌های مرتعی تولید شده هم ۳۲۰ هزار اصله در “چپرقویمه” گنبدکاووس، ۲۲۰ هزار اصله در نهالستان امام علی ( ع) شهرستان مرزی مراوه‌تپه و ۶۰ هزار اصله در”انبارالوم” شهرستان آق قلا است.

به گفته وی تاکنون ۲۲۰ هزار اصله گونه‌های جنگلی تولید شده در نهالستان‌های تاویرعلی‌آباد کتول و سوسرا آزادشهر، در مناطق جانمایی شده توسط کارشناسان این اداره کل غرس شده است.

وی ادامه داد: طرح نهالکاری (غنی سازی) در سطح ۱۰۰ هکتار با کاشت ۳۵ هزار نهال، واکاری ۳۰۰ هکتار با ۱۰۰ هزار اصله و نهالکاری در ۱۰ کیلومتر از حاشیه جاده اصلی استان با ۶ هزار نهال از دیگر برنامه‌های این اداره کل در سال جاری است.

به گفته وی گونه‌های قابل استفاده در طرح‌های احیا و غنی‌سازی و واکاری شامل بلوط، داغداغان، افرا، سرو نقره‌ای، ون، سرو زربین وپسته وحشی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: علاوه براین، خرید ۳۵۰ هزار اصله برای ایجاد فضای سبز و زراعت چوب و توزیع آن میان متقاضیان واجد شرایط و پیگیری دریافت حدود ۸۰ هزار نهال زراعت چوب با همکاری صنایع سلولزی استان در دستورکار امسال این اداره کل است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سه =

کلید مقابل را فعال کنید