کد خبر:8046
پ

۱۵۰ هزار نفر سالانه به پزشکی قانونی استان گلستان مراجعه دارند

حیدر آسیابی روز سه‌‍‌شنبه در مراسم افتتاح پروژه ساختمان جدید پزشکی قانونی گلستان که با حضور معاون اول رییس قوه قضاییه واستاندارگلستان ودیگر مسئولین استان حضورداشتنداظهارکرد: ورود پتروشیمی استان به بورس در آینده نزدیک انجام خواهدشد و تا پایان امسال نیز هیات مدیره جدید این واحد بزرگ تولیدی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. رییس […]

حیدر آسیابی روز سه‌‍‌شنبه در مراسم افتتاح پروژه ساختمان جدید پزشکی قانونی گلستان که با حضور معاون اول رییس قوه قضاییه واستاندارگلستان ودیگر مسئولین استان حضورداشتنداظهارکرد: ورود پتروشیمی استان به بورس در آینده نزدیک انجام خواهدشد و تا پایان امسال نیز هیات مدیره جدید این واحد بزرگ تولیدی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

رییس کل دادگستری گلستان افزود: هلدینگ خلیج فارس طرف حساب ۹۰ هزار سهامدار این کارخانه است و این اتفاق بزرگ حاصل سفر رئیس جمهور و رئیس قوه به گلستان و تعامل مشترک نمایندگان سه قوه در استان صورت گرفت.

وی گفت: پیگیری‌های مرتبط با حقوق عامه مردم گلستان دادگستری استان به ویژه در بخش حقوق سلامت که سبب شد ۲ آنژیوگرافی در غرب و شرق استان که با موانع اجرایی مواجه بود وارد چرخه فعالیت گردد.

آسیابی به صدور سالانه ۵۰ هزار گواهی در پزشکی قانونی گلستان اشاره کرد و افزود: با احتساب طرفین مراجعه کنندگان  تا ۱۵۰ هزار نفر سالانه به پزشکی قانونی استان مراجعه دارند که با افتتاح ساختمان پزشکی قانونی، بخش عمده ای از مشکل کمبود فضا مرتفع شده و خدمات بهتری به مردم ارائه می شود.

در مراسم افتتاح پروژه ساختمان جدید پزشکی قانونی گلستان رییس سازمان پزشکی قانونی گفت : رویکرد جدید قوه قضائیه و پزشکی قانونی هوشمندی، شفاف سازی، مردم‌محوری و کارآمد سازی است.

عباس مسجدی آرانی اظهارکرد: پزشکی قانونی کشور با تکیه‌ بر توان و تخصص نخبگان جوان و کارشناسان سازمان با توجه به تحریم های ظالمانه نسبت به تولید و ساخت تجهیزات موردنیاز خود اقدام کرده و در حال تداوم آن است.

وی اذعان کرد: بخش زیاد محصولات مصرفی پزشکی قانونی وارداتی است که با تداوم تحریم و افزایش قیمت‌ها، تهیه آن سخت است که با همراهی چند شرکت دانش‌بنیان داخلی، تا پنج سال آینده از نظر تجهیزات خودکفا خواهیم شد.

مسجدی افزود: پزشکی قانونی ۴۶۵ مرکز فعال در ‌کشور دارد که از این تعداد ۵۱ درصد ملکی است و ۵۰ درصد این ساختمان‌ها نیازمند نوسازی است.

وی گفت: برای اراده خدمت بهتر به مردم ۵۰ پروژه ملی و استانی پزشکی قانونی در کشور با مساحت مجموع ۷ هزار و ۸۰۰ متر ساخته شد که ۹۲ میلیارد تومان برای این پروژه‌ها هزینه گردید.

مسجدی با اشاره به جایگاه بالای پزشکی قانونی ایران در جهان گفت: در پرونده‌های مختلف مانند هواپیمای اوکراینی، حادثه مهسا امینی و حوادث گوناگون طبیعی هیچ فرد و یا نهادی نتوانست نقصی در اظهار نظر پزشکی قانونی وارد کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید