کد خبر:1672
پ

گلستان جزو ۵استان خشک کشور است

مدیرکل هواشناسی گلستان در اینباره گفت: گلستان جزو ۵استان خشک کشور است و در فصل بهار ۲۰روز دمای بالای ۴۰درجه را تجربه کردیم که نشان دهنده افزایش تعداد رخداد‌های حدی در استان است. داداشی اظهار کرد: کانون اصلی بروز ریزگرد‌ها در آسمان استان را مربوط به صحرای قره‌قوم در کشور ترکمنستان است. وی افزود: در […]

مدیرکل هواشناسی گلستان در اینباره گفت: گلستان جزو ۵استان خشک کشور است و در فصل بهار ۲۰روز دمای بالای ۴۰درجه را تجربه کردیم که نشان دهنده افزایش تعداد رخداد‌های حدی در استان است.

داداشی اظهار کرد: کانون اصلی بروز ریزگرد‌ها در آسمان استان را مربوط به صحرای قره‌قوم در کشور ترکمنستان است.

وی افزود: در مناطق شمالی استان اراضی نسبتا وسیعی وجود دارد و با اینکه تعداد روز‌های همراه با گرد و غبار در استان افزایش داشته است، اما هنوز به نقطه بحران نرسیده‌ایم، ولی مستعد تبدیل‌شدن به کانون ریزگرد هستیم.

داداشی ادامه داد: از آنجایی که فاصله اراضی شمالی و جنوبی در استان زیاد نیست و جنس گرد و غبار استان هم از نوع ریزبافت است با یک خیزش باد حرکت کرده و اراضی جنگلی و پوشش گیاهی استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی از افزایش ۹۷درصدی تبخیر در فروردین امسال در مقایسه با پارسال خبر داد و افزود: امسال نخستین سالی بود که از نیمه اردیبهشت، ذخیره برف ارتفاعات استان صفر شد و پارامتر‌هایی نظیر کاهش بارندگی، افزایش دما، افزایش تبخیر و تعداد ساعات روز‌های آفتابی، تأثیر مستقیمی بر اقلیم استان دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید