کد خبر:3059
پ

گلستان جزو استان های برتر کشور در فعالیتهای دامپزشکی

استاندار گلستان گفت: گلستان یکی از ۳ استان برتر کشور در زمینه فعالیت‌های دامپزشکی کشور است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحرک نو هادی حق شناس،استاندار گلستان در دیدار با دست اندرکاران دامپزشکی استان با بیان اینکه اقدامات دامپزشکی حائز اهمیت است،گفت:گلستان از استان‌های شاخص در عرصه فعالیت‌های دامپزشکی کشور و در زمینه آبزیان، طیور […]

استاندار گلستان گفت: گلستان یکی از ۳ استان برتر کشور در زمینه فعالیت‌های دامپزشکی کشور است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحرک نو هادی حق شناس،استاندار گلستان در دیدار با دست اندرکاران دامپزشکی استان با بیان اینکه اقدامات دامپزشکی حائز اهمیت است،گفت:گلستان از استان‌های شاخص در عرصه فعالیت‌های دامپزشکی کشور و در زمینه آبزیان، طیور و دام است و باید به لحاظ امکانات،تجهیزات و منابع نیز برتر باشد.
وی افزود:خوشبختانه با تلاش‌های دامپزشکی استان و اقدامات انجام شده هیچ گونه بیماری واگیرداری در استان وجود ندارد و این امر شایسته قدردانی است.
استاندار گلستان گفت:صنعتی شدن زندگی نیاز به دامپزشکی را افزایش داده و در عین حال بیماری‌های مشترک انسان و حیوان سختی کار آن‌ها را بیش از پیش کرده است.
وی یکی از تلاش‌های ارزشمند حوزه دامپزشکی استان را کنترل بیماری لکه سفید در سایت پرورش میگو گمیشان دانست.
همچنین در این جلسه مدیر کل دامپزشکی استان گفت: دامپزشکی ۱۹۲ خدمت به مردم ارائه می‌کند و مدیریت دام و طیور استان بنحوی انجام می‌شود که هیچ گونه بیماری واگیر داری در استان نداریم.
غلامرضا محرابی افزود:در حال حاضر ۱۶ شرکت پخش واکسن در گلستان داریم و بیش از یک میلیارد دُز واکسن در سال به دام و طیور استان تزریق می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید