کد خبر:11371
پ
رئیس کل دادگستری استان گلستان:

گره حقوقی موج‌های آبی گنبد کاووس باز شد

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: با توافق ۳۰۰ شاکی پرونده موج های آبی و وکلای آنان و سرمایه گذار طرح، ” گزارش اصلاحی” پرونده در دادگستری گنبدکاووس، با حضور رئیس کل دادگستری گلستان صادر و به امضای طرفین رسید. به گزارش تحرک نو به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان،حیدر آسیابی اظهار کرد: با […]

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: با توافق ۳۰۰ شاکی پرونده موج های آبی و وکلای آنان و سرمایه گذار طرح، ” گزارش اصلاحی” پرونده در دادگستری گنبدکاووس، با حضور رئیس کل دادگستری گلستان صادر و به امضای طرفین رسید.

به گزارش تحرک نو به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان،حیدر آسیابی اظهار کرد: با توافق ۳۰۰ شاکی پرونده موج های آبی و وکلای آنان و سرمایه گذار طرح، ” گزارش اصلاحی” پرونده در دادگستری گنبدکاووس، با حضور رئیس کل دادگستری گلستان صادر و به امضای طرفین رسید.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: با صدور این گزارش اصلاحی که ۱۳ بند دارد عملا بُعد اختلافات حقوقی این پرونده با مصالحه طرفین مختومه شد و مسیر برای انجام اقدامات قانونی سهامداران برای تکمیل این پروژه هموار شد.

وی گفت: تمام جزئیات این توافق با نظر وکلای طرفین و طبق موازین قانونی تنظیم شده است تا در آینده مشکل حقوقی در جریان کار به وجود نیاید.

آسیابی افزود: بر اساس مهم ترین بند این گزارش اصلاحی، طرفین با یکدیگر به توافق رسیدند هیئتی از خود سهامداران و شرکای این پروژه، یک شرکت جدید تاسیس و به ثبت برسانند و به این ترتیب یک هیئت مدیره و شرکت جدید با فرآیندها و تشریفات قانونی برای ساخت و تکمیل این طرح تاسیس می شود.

وی ادامه داد: طرفین با یکدیگر توافق کردند با تزریق سرمایه جدید و یا با استفاده از تسهیلات بانکی و حمایت های دادگستری استان در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی این پروژه را در کوتاه ترین زمان راه اندازی نموده و سبب رونق گردشگری شهرستان گنبدکاووس شوند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: بخش کیفری پرونده همچنان مفتوح است.

پرونده موج های آبی گنبدکاووس با بیش از ۳۰۰ شاکی یکی از پرونده های کثیرالشاکی استان بود که تلاش ها برای خروج این پرونده از بن بست در پی دستور ویژه رئیس قوه قضاییه در سفر ۲۵ اذر ۱۴۰۰ به گلستان آغاز شد.

در این پرونده شاکیان به امید تحویل مغازه در این طرح تفریحی، گردشگری، سهام خریدند اما پس از گذشت نزدیک به ۱۰ سال این طرح همچنان نیمه کاره مانده بود.

با پیشنهاد رئیس کل دادگستری استان و صدور ابلاغ ویژه از ناحیه رئیس قوه قضائیه، قاضی شعبه ۱۰۳ کیفری دو گنبدکاووس، رسیدگی همزمان به جنبه های کیفری و حقوقی این پرونده را عهده دار شده بود.

با تلاش های صورت گرفته از سوی قاضی این شعبه، دادستان شهرستان گنبدکاووس و پیگیری های رئیس کل دادگستری استان گلستان ، امروز بُعد حقوقی این پرونده بسته شد و مسیر برای انجام اقدامات سهامداران برای تکمیل این پروژه را هموار کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید