کد خبر:7280
پ

کیفرخواست پرونده «سها رضا نژاد» صادر شد

دادستان عمومی و انقلاب کردکوی گفت: کیفرخواست پرونده «سها رضا نژاد» دختر طبیعت گردی که خبر مفقود شدن وی بازتاب گسترده ای داشت، در دادسرای کردکوی صادر شد. به گزارش نازنین زهرا احمدی؛هادی عزیز زاده اظهار کرد: سها رضانژاد دختر طبیعت گردی بود که خبر مفقود شدن و مرگ دلخراش او در ارتفاعات جهان نمای […]

دادستان عمومی و انقلاب کردکوی گفت: کیفرخواست پرونده «سها رضا نژاد» دختر طبیعت گردی که خبر مفقود شدن وی بازتاب گسترده ای داشت، در دادسرای کردکوی صادر شد.

به گزارش نازنین زهرا احمدی؛هادی عزیز زاده اظهار کرد: سها رضانژاد دختر طبیعت گردی بود که خبر مفقود شدن و مرگ دلخراش او در ارتفاعات جهان نمای کردکوی در تیرماه ۱۳۹۹ ، بازتاب گسترده ای داشت.
وی افزود: بازپرس بر اساس نظریه کارشناسی در این پرونده ۵ نفر از سرپرستان و اعضای گروه گردشگری را به علت بی احتیاطی و رعایت نکردن نظامات دولتی که منجر به مرگ خانم رضانژاد شد، مقصر شناخت.
دادستان عزیززاده گفت: در کیفرخواست همچنین از دادگاه خواسته شده است به استناد تبصره ماده ۵۵۱ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ ما به التفاوت دیه نیز از صندوق تامین خسارت های بدنی پرداخت شود.
وی گفت: انتظار برای مشخص شدن نتیجه آزمایش تشخیص هویت، طولانی شدن اعلام نظر کارشناسی و اعتراض چند باره طرفین به نظریه کارشناسی و ساکن نبودن طرفین پرونده در استان و صدور نیابت قضایی برای تحقیق از متهمان از علل زمانبَر شدن، صدور کیفرخواست بود.
سها رضانژاد که تیرماه ۱۳۹۹ همراه با یک گروه گردشگری در ارتفاعات جهان نمای کردکوی حضور داشت، مفقود شد و پیکر او پس از ۲۸ روز جستجو در منطقه چِکِل سر جنگل شموشک این شهرستان، کشف شد.
مرگ ناگوار خانم رضانژاد بازتاب گسترده ای در افکار عمومی و رسانه ها داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید