کد خبر:7323
پ

کنترل تورم با ابزارهای اقتصاد دیجیتال

کسب و کار نیو_ کاهش تورم در دستور کار دولت قرار دارد. کارشناسان فناوری بر این باورند اقتصاد دیجیتال مجهز به ابزارهایی است که می تواند به دولت در تسریع روند کاهش تورم کمک کند. توسعه اقتصاد دیجیتال در تمامی کشورهای جهان به اولویتی جهت توسعه اقتصادی تبدیل شده است. اقداماتی خوبی هم در کشور […]

کسب و کار نیو_ کاهش تورم در دستور کار دولت قرار دارد. کارشناسان فناوری بر این باورند اقتصاد دیجیتال مجهز به ابزارهایی است که می تواند به دولت در تسریع روند کاهش تورم کمک کند. توسعه اقتصاد دیجیتال در تمامی کشورهای جهان به اولویتی جهت توسعه اقتصادی تبدیل شده است. اقداماتی خوبی هم در کشور ما انجام شده اما باید تمرکز بر توسعه دیجیتال در دستور کار قرار گیرد.

 

✅مهدی غیبی، کارشناس اقتصاد دیجیتال:

🔹اقتصاد دیجیتال امروز نیاز برون رفت از وضعیت تورمی است. ابزارهایی که اقتصاد دیجیتال در اختیار دارد می تواند از پیشرفت تورم جلوگیری کند. با کنترل تورم نیز بسیاری از مشکلات معیشتی و اجتماعی کاهش خواهد یافت.

🔹بستر فناوری اطلاعات می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی باشد. دولت باید با توسعه این بستر، زمینه پیشرفت فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال را فراهم کند. کنترل تورم امروز نیاز ضروری کشور است. اقتصاد دیجیتال با ابزارهایی که در اختیار دارد می تواند در این زمینه کمک های بسیاری داشته باشد.

🔹اقتصاد دیجیتال عاملی برای اشتغال زایی است. با افزایش اشغال زایی کنترل تورم آسان تر خواهد شد. زمانی که شغل بر اساس نیاز جامعه ایجاد شود تورم می تواند روند کاهشی در پیش بگیرد. نرخ بیکاری یکی از عوامل اصلی رشد تورم است.

🔹در شرایطی قرار داریم که بسیاری از جویندگان کار از پیدا کردن شغل ناامید هستند. به عبارتی اقتصاد دیجیتال یکی از عوامل تغییر دهنده مفهوم اشتغال در اقتصاد است. در نهایت هم می تواند موجب افزایش رشد تولید ناخالص داخلی در کشور شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید