کد خبر:5171
پ

کریدور شمال به جنوب نیاز ملی و ارتقاء دهنده روابط دیپلماتیک است

استاندار گلستان گفت: کریدور شمال به جنوب از مسیر اینچه برون نیاز ملی و ارتقاء دهنده روابط دیپلماتیک است. به گزارش زندی؛ علی محمد زنگانه درجلسه کریدور شمال به جنوب ( اینچه برون – آزادشهر – شاهرود – طبس) با حضور معاون معاونت برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: کریدور شمال به جنوب از […]

استاندار گلستان گفت: کریدور شمال به جنوب از مسیر اینچه برون نیاز ملی و ارتقاء دهنده روابط دیپلماتیک است.

به گزارش زندی؛ علی محمد زنگانه درجلسه کریدور شمال به جنوب ( اینچه برون – آزادشهر – شاهرود – طبس) با حضور معاون معاونت برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: کریدور شمال به جنوب از مسیر اینچه برون به آزادشهر و سپس شاهرود به طبس و بندرعباس، بیشتر از آنکه تنها مسئله استان گلستان باشد نیاز ملی و ارتقاء دهنده روابط دیپلمات است با کشورهای حاشیه دریای خزر و آسیای میانه است.

وی افزود: قزاقستان یکی تولیدکنندگان اصلی غلات جهان و همچنین سرشار از معادن مختلف است و نیازمند مسیری برای انتقال تولیدات خود است و کریدور شمال به جنوب بهترین مسیر برای جابجایی است.

زنگانه گفت: خوشبختانه مطالعات قدرتمندی جهت ایجاد مسیر ریلی اینچه برون – آزادشهر – شاهرود – طبس انجام شده و تقاضای ما پیگیری وزارت راه و شهرسازی و و تسریع در صدور مجوزات ماده ۲۳ و ۵۶ است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید