کد خبر:6923
پ

کاهش ۶/۸ درصدی آمار ولادت در گلستان

مدیر کل ثبت احوال گلستان گفت: در هشت ماهه ابتدای سال جاری ۱۹ هزار ۴۵۲ واقعه ولادت در استان گلستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶/۸ درصد کاهش پیدا کرده است. زندی به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از گرگان؛ حمید رضا مطیع صبح امروز (۳۰ آذر) درنشست خبری با رسانه […]

مدیر کل ثبت احوال گلستان گفت: در هشت ماهه ابتدای سال جاری ۱۹ هزار ۴۵۲ واقعه ولادت در استان گلستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶/۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

زندی به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از گرگان؛ حمید رضا مطیع صبح امروز (۳۰ آذر) درنشست خبری با رسانه ها اظهار کرد: در هشت ماهه ابتدای سال جاری ۱۹ هزار ۴۵۲ واقعه ولادت در استان گلستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶/۸ درصد کاهش پیدا کرده است.
به گفته وی، آمار ولادت در سطح کشور طی همین بازه زمانی با کاهش۴/۱ درصدی مواجه بوده است.
وی افزود: واقعه ولادت در همه شهرستان های استان به غیر از بندرگز و مینودشت روند کاهشی داشته و گنبد کاووس با چهارهزار و ۵۷ واقعه ولادت بیشترین آمار را از نظر تعداد به خود اختصاص داده است و بعد از آن شهرستان گرگان با سه هزار و ۵۱۳ واقعه ولادت در جایگاه دوم قرار دارد.
مطیع گفت: شهرستان بندرگز با ۲۷۹ ولادت طی ۸ ماه ابتدای سال جاری، کمترین آمار استان را به خود اختصاص داده است اما این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۶۱ مورد بوده است روند افزایشی را طی کرده است.
مدیر کل ثبت احوال گلستان خاطر نشان کرد: بیشترین روند کاهشی واقعه تولد هم متعلق به شهرستان مراوه تپه با ۱۲/۱ درصد است.
به گفته وی، نسبت جنسی ولادت درسطح کشور در مقابل هر ۱۰۰ زن ۱۰۷ مرد است و این نسبت در استان گلستان ۱۰۰ در مقابل ۱۰۵ است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید