کد خبر:6841
پ

پوشش سه هزار کیلومتر فیبر نوری در نقاط مختلف گلستان

مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه گلستان گفت:هدف از توسعه زیر ساختی فیبر نوری ارتقای شبکه تلفن همراه و دیتا در استان است که با تصویب هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در قالب طرح (نجما )در گلستان به عنوان یکی از استان های پیشرو در کشور در حال اجرا است. به گزارش تحرک نو؛غلامعلی شهمرادی […]

مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه گلستان گفت:هدف از توسعه زیر ساختی فیبر نوری ارتقای شبکه تلفن همراه و دیتا در استان است که با تصویب هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در قالب طرح (نجما )در گلستان به عنوان یکی از استان های پیشرو در کشور در حال اجرا است.
به گزارش تحرک نو؛غلامعلی شهمرادی در آئین آغاز عملیات اجرایی نهضت جهادی توسعه فیبر نوری مخابرات ایران در گلستان افزود:یکی از الزامات مهم شرکت مخابرات تحقق شعار سال توجه به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تامین زیرساخت های این حوزه است.
وی تصریح کرد: در افق ۱۴۰۴، گلستان به عنوان طرح سرزمین هوشمند ترسیم شده است که در حال حاضر بخش زیادی ازاجرای فیبر نوری در نقاط مختلف استان اجرایی ومورد بهره برداری قرار گرفت و با اجرای این طرح تمامی شهرها و روستاهای گلستان از مزیت فیبر نوری بهره مند خواهند شد.
شهمرادی به میزان بهرمندی از اینترنت خانگی دراستان اشاره کردو گفت: سه هزار کیلومتر فیبر نوری در نقاط مختلف استان مورد بهره برداری قرار گرفته است که هزار و ۶۰۰ کیلومتر آن مربوط به روستاها است که از بین ۹۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، ۷۰۳ روستا از اینترنت خانگی ثابت برخوردار شده اند وبیش از ۴۰۰ روستای گلستان تحت پوشش شبکه فیبر نوری قرار دارد.
مدیرعامل شرکت مخابرات گلستان افزود: تاکنون ۶۰۰ کیلومتر فیبر نوری بین‌شهری و ۸۰۰ کیلومتر فیبر نوری در شهرهای استان گلستان متصل شده است.
وی از آغاز عملیات اجرایی نهضت جهادی توسعه فیبر نوری شرکت مخابرات ایران(نجما) در استان خبردادو گفت: تاکنون فیبر نوری در استان صرفاً متعلق به مناطق دارای مشترک با تراکم بالا بوده که از این پس با اجرای طرح «نجما» تمامی شهرها و روستاهای گلستان از مزیت فیبر نوری بهره‌مند خواهند شد.
شهمرادی درخصوص مزایای این طرح بیان کرد: گذر از شبکه مسی به نوری و تقویت کیفیت خدمات مخابرات و فراهم شدن امکان دسترسی به شبکه ملی اطلاعات براساس سیاست‌های ابلاغی دولت همچنین تأمین نیازهای فیبر ادارات مراکز علمی، شهرداری‌ها، ادارات، پایش تصویری شهرک‌های صنعتی و اماکن تجاری، بهینه‌سازی لایه‌های مختلف شبکه در استان از مزایای این طرح است.
وی اظهار کرد:سرعت بالای انتقال داده، امنیت اطلاعات و انتقال اطلاعات به مسافت های طولانی از جمله مزایای استفاده از فیبر نوری است.
لازم به ذکر است در این مراسم تفاهم نامه همکاری فی مابین استاندار گلستان و مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در خصوص توسعه زیر ساخت های ارتباط و سرویس های مختلف به امضا رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید