کد خبر:2907
پ

پس از رفع کامل بیماری لکه سفید در مزارع پرورش میگو گمیشان آغاز شد.

مدیرکل شیلات گلستان گفت: برداشت میگو برای دومین سال متوالی پس از رفع کامل بیماری لکه سفید در مزارع پرورش میگو گمیشان آغاز شد. سیدجواد قدس علوی با اعلام این خبر اظهار کرد: در سال جاری ۱۲۳۶ هکتار از مزارع مجتمع پرورش میگو گمیشان زیر کشت این محصول رفته است که پیش‌بینی می‌شود ۱۵۰۰ تن […]

مدیرکل شیلات گلستان گفت: برداشت میگو برای دومین سال متوالی پس از رفع کامل بیماری لکه سفید در مزارع پرورش میگو گمیشان آغاز شد.

سیدجواد قدس علوی با اعلام این خبر اظهار کرد: در سال جاری ۱۲۳۶ هکتار از مزارع مجتمع پرورش میگو گمیشان زیر کشت این محصول رفته است که پیش‌بینی می‌شود ۱۵۰۰ تن میگو برداشت شود.

وی افزود: امسال در ۸۰ مزرعه بچه میگو با میانگین تراکم ۱۱۱ هزار و ۲۳۸ قطعه در هکتار ذخیره‌سازی شده بود که خوشبختانه برداشت امروز فصلی پربرکت را در صنعت میگو استان نوید می‌دهد.

مدیرکل شیلات گلستان خاطرنشان کرد: بچه میگوهای موردنیاز مجتمع پرورش میگو گمیشان امسال با اطمینان کامل از نظر سلامت، از مراکز تکثیر استان‌های جنوبی کشور و مرکز تکثیر بچه میگو محک گمیشان تأمین گردیده بود.

به گزارش ایسنا به نقل از شیلات گلستان، قدس علوی گفت: بیمه کردن مزارع به‌عنوان یک امر اجباری در فصل پرورش امسال نیز دنبال شد و در حال حاضر تمامی مزارع پرورش میگو تحت پوشش بیمه قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وقوع بیماری لکه سفید در سال ۹۸ در مجتمع پرورش میگو گمیشان، شاید کمتر کسی امید به تولید مجدد و بدون وقفه میگو در این مجتمع داشت؛ چرا که در همه جای دنیا و کشور معمولاً پس از یک دوره بیماری، مزارع بلافاصله آمادگی پرورش مجدد را نخواهند داشت اما امسال برای دومین سال متوالی بدون رؤیت بیماری، می‌توان به اطمینان رسید که بیماری لکه سفید در مجتمع پرورش میگو گمیشان کاملاً ریشه‌کن شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید