کد خبر:4370
پ

پاکسازی بخشی از رودخانه گرگانرود در شهرستان گنبد در محدوده پل آخوند نوریزاد

مدیر امور منابع آب شهرستان گنبد کاووس از پاکسازی بخشی از رودخانه گرگانرود بمناسبت گرامیداشت نوروز رودها توسط همکاران اداره منابع اب شهرستان گنبد و با حضور معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان در محدودی پل آخوند نوریزاد شهرگنبد خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس […]

مدیر امور منابع آب شهرستان گنبد کاووس از پاکسازی بخشی از رودخانه گرگانرود بمناسبت گرامیداشت نوروز رودها توسط همکاران اداره منابع اب شهرستان گنبد و با حضور معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان در محدودی پل آخوند نوریزاد شهرگنبد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس ثابتی اظهار کرد: این برنامه به مناسبت 19 اسفند روز نوروز رودها با هدف مشارکت همگانی برای پاکسازی حرایم و بستر رودخانه از زباله و حفاظت از رودخانه به عنوان سرمایه ملی عنوان کرد.

وی افزود: رودخانه‌ها از زمانهای قدیم یکی از مهم‌ترین منابع تأمین آب اجتماعات بشری بوده است. رودخانه‌ها از این نظر، باز همچنان اهمیت خود را حفظ کرده‌اند.

مهندس ثابتی بیان کرد: پرتاب زباله در طبیعت و رودخانه ها سبب رها شدن گازهای سمی زباله ها در رود می شود، گازها و میکروب هایی که پاکسازی آن ها از آب هزینه ی بسیار بالایی دارد، زباله های ته نشین شده سطح آب را بالا می آورند و رودخانه از مسیر اصلی خارج می شود و به زمین های اطراف زیان می رساند، مواد شیمیایی موجود در زباله ها جانداران آبزی را از بین می برد که هزاران مشکل دیگر را در پی خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید