کد خبر:7111
پ

وجود تنها یک مرکز ناباروری دولتی در استان

گلستان جزو ۸ استان پرخطر در ناباروری زوجین است/ وجود تنها یک مرکز ناباروری دولتی در استان مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان گفت:گلستان در حوزه ناباروری جز هشت استان پرخطر است اما تنها یک مرکز ناباروری دولتی دارد. نازنین زهرا احمدی به گزارش تحرک نو؛ آزاده رجبی پیش از ظهر امروز در […]

گلستان جزو ۸ استان پرخطر در ناباروری زوجین است/ وجود تنها یک مرکز ناباروری دولتی در استان

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان گفت:گلستان در حوزه ناباروری جز هشت استان پرخطر است اما تنها یک مرکز ناباروری دولتی دارد.

نازنین زهرا احمدی به گزارش تحرک نو؛ آزاده رجبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با رسانه ها اظهار کرد: گلستان در حوزه جمعیت و در تمام شاخص های آن جزو استان های بحرانی قرار ندارد و اگر روند ۱۰ ساله رشد جمعیت را در نظر بگیریم شهرستان های کردکوی، گرگان و بندر گز از میانگین کشوری پایین تر و شهرستان های مینودشت و گالیکش از میانگین استانی پایین تر است.
وی افزود: گلستان در حوزه ناباروری جز هشت استان پرخطر در سطح کشور است.
وی گفت: طبق پایش سال ۹۸ وزارت بهداشت، ناباروری اولیه در گلستان ۱۳/۶ درصد و ناباروری ثانویه ۱۶/۸ درصد است اما با این اوصاف تنها یک مرکز دولتی ناباروری در استان وجود دارد که دارای مشکلات عدیده است.
رجبی بیان کرد: پدافند غیر عامل موظف است تا از محل قانون جمعیت ماده ۶۵، نسبت به ایجاد این مراکز اقدام کند و همچنین وزارت بهداشت هم وظیفه دارد در مناطقی که مراکز ناباروری مورد نیاز است، این مراکز را ایجاد کند اما اولویت ما فعلا تجهیز مرکز ناباروری «نهال» است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید