کد خبر:8814
پ

نظارت استاندارد گلستان بر کیفیت آب شرب استان

در راستای اجرای ماده ۱۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد؛ حسینی، مدیرکل استاندارد گلستان از نمونه برداری آب آشامیدنی در شبکه توزیع آب شرب شهری در ۵ شهر مختلف استان توسط کارشناسان استاندارد خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان؛ در همین راستا سید مهدی حسینی هدف از این طرح را […]

در راستای اجرای ماده ۱۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد؛ حسینی، مدیرکل استاندارد گلستان از نمونه برداری آب آشامیدنی در شبکه توزیع آب شرب شهری در ۵ شهر مختلف استان توسط کارشناسان استاندارد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان؛ در همین راستا سید مهدی حسینی هدف از این طرح را بررسی و ارزیابی انطباق آب آشامیدنی با استاندارد های ملی به منظور صیانت از ایمنی، بهداشت و سلامت عمومی شهروندان استان دانست و گفت: در این بازرسی ها، از آب شرب مربوط به شبکه توزیع شهری ۵ شهر مختلف استان (بندرگز، گرگان، گنبد، کلاله و علی آباد) نمونه برداری شد و مورد آزمون های میکروبی و فیزیکی و شیمیایی قرار گرفت.
مدیرکل استاندارد گلستان خاطر نشان کرد: نتایج بررسی های انجام شده حاکی از آن است که نمونه های ماخوذه از نظر آلودگی میکروبی (اشرشیا کلی و کلی فرم) با استاندارد ملی مربوط مطابقت داشته و فقط یک مورد از نمونه های ماخوذه در بند آزمون نیترات با استاندارد ملی مربوط مغایرت داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید