کد خبر:6678
پ

نارضایتی مردم از فرار مالیاتی کسبه و پزشکان

کسب و کار نیوز (https://kasbokarnews.ir/?p=901202)_ در صنوف مختلف انواع فعالیت‌های اقتصادی تولیدی و غیر تولیدی به صورت غیررسمی و غیرشفاف انجام می‌شود و در برخی از اصناف که به صورت رسمی نیز فعالیت می‌کنند، تمایل به فرار مالیاتی یا اجتناب از پرداخت مالیات وجود دارد. ▪️در دو مورد پزشکان (شامل دندانپزشکان نیز می‌شود) و طلا […]

کسب و کار نیوز (https://kasbokarnews.ir/?p=901202)_ در صنوف مختلف انواع فعالیت‌های اقتصادی تولیدی و غیر تولیدی به صورت غیررسمی و غیرشفاف انجام می‌شود و در برخی از اصناف که به صورت رسمی نیز فعالیت می‌کنند، تمایل به فرار مالیاتی یا اجتناب از پرداخت مالیات وجود دارد.

▪️در دو مورد پزشکان (شامل دندانپزشکان نیز می‌شود) و طلا فروشان که به‌عنوان صنوفی پر درآمد شناخته شده‌اند، تمایل زیادی به پرداخت مالیات واقعی دیده نمی‌شود. از این رو دولت امیدوار است که با هوشمند سازی نظام مالیاتی بتواند مالیات واقعی این اصناف را مشخص و دریافت کند. خود آنها مالیاتشان را بسیار کمتر از حد واقعی برآورد می‌کنند. از این رو لازم است تا دولت با تغییرات بنیادی در نظام مالیاتی جلو این کار را بگیرد.

✅محمدرضا فلاح، عضو شورای شهر اصفهان:

🔹برخی کسبه و پزشکان برای فرار مالیاتی، مردم را به کارت به کارت کردن یا آوردن پول نقد وادار می‌کنند و سبب درد سر آنها می شوند. برخورد مناسب با مردم و اطلاع رسانی مناسب می‌تواند رضایت مردم را حاصل کند.

🔹مدیران ما نیز باید قوانین را بومی سازی کنند، درحالی که به دنبال پیاده کردن عین قانون هستند که در این صورت انعطاف لازم وجود ندارد و سبب ایجاد نارضایتی در ادارات می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

کلید مقابل را فعال کنید