کد خبر:1793
پ

معاون وزیر صنعت:

یکهزار و۶۰۰ واحد‌‌ صنعتی تعطیل و راکد شناسایی شد مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشورگفت: امسال ۳۲۲واحد راکد و تعطیل صنعتی کشور احیا شد.علی رسولیان در ‌بازدید از واحدهای صنعتی استان گلستان با بیان اینکه با هدف‌گذاری شناسایی و احیاء واحد‌های صنعتی تعطیل و راکد در سال جدید توانستیم 1600 واحد صنعتی را […]

یکهزار و۶۰۰ واحد‌‌ صنعتی تعطیل و راکد شناسایی شد

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشورگفت: امسال ۳۲۲واحد راکد و تعطیل صنعتی کشور احیا شد.
علی رسولیان در ‌بازدید از واحدهای صنعتی استان گلستان با بیان اینکه با هدف‌گذاری شناسایی و احیاء واحد‌های صنعتی تعطیل و راکد در سال جدید توانستیم 1600 واحد صنعتی را شناسایی کنیم که حدود 322واحد در 4ماه امسال احیاء شدند و بر چرخه تولید برگشتند، اظهار داشت: با احیاء این واحد‌ها برای 3هزار نفر شغل ایجاد شد و تعداد واحد‌های تعطیل 13درصد کاهش یافت و امیدواریم بتوانیم بقیه واحد‌های صنعتی را احیاء کنیم.

وی از مشوق‌های طرح‌های صنعتی خبر داد و افزود: کسانی که بتوانند طرح‌های خود را به موقع به بهره برداری کننداز 30درصد تخفیف و اقساط بند مدت واگذاری بهره مند می‌شوند.

رسولیانی افزود:دو رویکرد برای برق و آب زیرساخت شهرک‌های صنعتی داریم که یکی تولید برق در داخل شهرک‌های صنعتی و دیگری استفاده از پساب شهری و شهرک‌های صنعتی و باز چرخانی آب است.

وی گفت:برای تولید برق خورشیدی 7هزار هکتار زمین از جمله در شهرک صنعتی اترک را شناسایی کرده ایم و هم با دولت و هم با سازمان شهر‌های صنعتی مذاکره کرده ایم که این زمین‌ها را به تولید برق خورشیدی اختصاص دهیم تا زمین‌های آن با اقساط بلند مدت در اختیار سرمایه‌گذاران قرار بگیرد و وزارت نیرو برق را با قیمت مناسب از آنان بخرد تا این کار برای سرمایه‌گذاران اقتصادی‌تر شود.

معاون وزیر صمت از شناسایی 5هزار هکتار سقف واحد‌های صنعتی برای تامین برق خورشیدی خبر داد و افزود:برنامه ریزی کرده ایم تا با وزارت نیرو اقداماتی را انجام دهیم که این تولید برق اقتصادی‌تر شود و با اعطاء تسیلات بانک مرکزی بتوانیم برق واحد‌های صنعتی را از منابع پاک و بدون آلایندگی تامین شود.

رسولیان افزود:تمام مراحل مطالعات این طرح انجام شده و توافقاتش صورت گرفته و امیدواریم بتوانیم از دولت مجوز آن را بگیریم.

وی همچنین افزود:طرح دیگر ما طرح تامین آب مبتنی بر بازچرخانی آب در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی و استفاده از پساب شهر‌ها از جمله شهر گرگان است که آب مطمئنی برای نواحی صنعتی است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

کلید مقابل را فعال کنید