کد خبر:4583
پ

مطالعات جابه‌جایی ۶ روستای مخزن سد چایلی انجام شد/ ۱۰۰۰ خانه جدید برای روستاییان احداث می‌شود

حسینی با اشاره به انجام مطالعات اجتماعی و ژئوتکنیک برای جابه‌جایی روستاهای مخزن سد چایلی در شهرستان مراوه تپه گفت: این روستاها در سه سایت استقرار پیدا خواهند کرد و نزدیک به یکهزار واحدمسکونی مقاوم و ایمن برای این روستاییان ساخته می‌شود. به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی با اشاره […]

حسینی با اشاره به انجام مطالعات اجتماعی و ژئوتکنیک برای جابه‌جایی روستاهای مخزن سد چایلی در شهرستان مراوه تپه گفت: این روستاها در سه سایت استقرار پیدا خواهند کرد و نزدیک به یکهزار واحدمسکونی مقاوم و ایمن برای این روستاییان ساخته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیادمسکن انقلاب اسلامی گلستان، مهندس سیدمحمد حسینی با اشاره به آمادگی کامل بنیاد برای شروع کار جابه‌جایی روستاهای مخزن سد چایلی در شهرستان مرزی و محروم مراوه‌تپه اظهار کرد: ۶ روستا شامل ” قربان‌پیکار”، ” سوزش”، ” ساری‌قمیش”، ” شورجه”، ” قره‌قاشلی” و ” خوجه‌گلدی” در کاسه سد چایلی واقع شده‌اند که باید عملیات جابه‌جایی این روستاها به سرعت انجام شود.

مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: براساس تجربه همکاری مشترکی که با آب منطقه‌ای استان داریم، کار مطالعات و جابه‌جایی این روستاها بر عهده بنیادمسکن قرار دارد.

وی گفت: مطالعات اجتماعی و ژئوتکنیک انجام و سایت جدید برای استقرار این روستاها پیش‌بینی شده است. وسعت اراضی در اختیار این روستاها در حال حاضر حدود ۲۰۰ هکتار است که برای استقرار در سایت‌های جدید ۳۹۲ هکتار زمین پیش‌بینی شده است.

مهندس حسینی افزود: منتظر واگذاری عرصه از سوی منابع طبیعی هستیم تا پس از آن کار تکفیک و آماده‌سازی برای جابه‌جایی این روستاها را آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه در صورت تأمین اعتبار، تجهیز کارگاه در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر به دلیل محدودیت‌هایی که امر ساخت و ساز در این روستاها وجود دارد، در برخی خانه‌ها چند خانوار سکونت دارند. برای همین قرار است در سایت‌های جدید حدود یکهزار واحد مسکونی برای این روستاییان احداث شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید