کد خبر:5552
پ

لزوم ایجاد سالانه ۲۰۰ هزار هکتار پوشش گیاهی در کشور 

نازنین زهرااحمدی رییس اداره حفاظت خاک منابع طبیعی گلستان گفت: باید سالانه بیش از ۲۰۰ هزار هکتار پوشش گیاهی جدید در کشور ایجاد کنیم تا در میان مدت و دراز مدت شرایط پایداری داشته باشیم. محمد عباسی در گفتگو با خبرنگارما اظهار کرد: پوشش گیاهی باعث ۲ پارامتر اصلی تعرق و بخار آب و کاهش […]

نازنین زهرااحمدی

رییس اداره حفاظت خاک منابع طبیعی گلستان گفت: باید سالانه بیش از ۲۰۰ هزار هکتار پوشش گیاهی جدید در کشور ایجاد کنیم تا در میان مدت و دراز مدت شرایط پایداری داشته باشیم.

محمد عباسی در گفتگو با خبرنگارما اظهار کرد: پوشش گیاهی باعث ۲ پارامتر اصلی تعرق و بخار آب و کاهش دما و در نهایت بارش می‌شود.

رییس اداره حفاظت خاک منابع طبیعی گلستان با تاکید بر اینکه وجود پوشش گیاهی جنگلی باعث تولید باران می‌شود، ادامه داد: تغییرات اقلیم الگوی مکانی و زمانی بارش‌ها را تغییر داده است.

عباسی افزود: در زمان‌هایی که بارش‌ها به صورت منظم و متداوم است، امکان تغذیه آبخوان ها و آب های زیرزمینی وجود دارد.

رییس اداره حفاظت خاک منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان ادامه داد: در حال حاضر شدت بارش‌ها افزایش پیدا کرده است و این نوع بارش‌ها باعث افزایش رخدادهای منجر به سیلاب می‌شود.

عباسی با بیان اینکه برف به عنوان منبع ذخیره آب دارای اهمیت است، افزود: تعداد فراوانی برف بسیار کم شده است و همین مساله باعث شده که با افزایش دما ذخیره برفی را از دست بدهیم.

وی در خاتمه با تاکید بر اهمیت پوشش گیاهی، تصریح کرد: پوشش گیاهی باعث کاهش دما و سرانجام وجود بارش می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + نه =

کلید مقابل را فعال کنید