کد خبر:2762
پ

فعالیت ۲۲ هزار نفر در تعاونی های گلستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در هفته تعاون ۱۳ طرح تعاونی به مبلغ ۸۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان با اشتغال ۶۲ نفر در گلستان افتتاح می‌شود. به گزارش تحرک‌نو؛سعید مازندرانی در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار کرد: در هفته تعاون ۱۳ طرح تعاونی به مبلغ ۸۸ میلیارد و ۷۰۰ […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در هفته تعاون ۱۳ طرح تعاونی به مبلغ ۸۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان با اشتغال ۶۲ نفر در گلستان افتتاح می‌شود.

به گزارش تحرک‌نو؛سعید مازندرانی در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار کرد: در هفته تعاون ۱۳ طرح تعاونی به مبلغ ۸۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان با اشتغال ۶۲ نفر افتتاح می‌شود که مراسم آن به صورت متمرکز در شهرستان گنبدکاووس خواهد بود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: افتتاح متمرکز ۱۳ طرح، تجلیل از ۱۸ تعاونی برتر استانی و ملی، تور مجازی و نشست با تعاونگران برتر از جمله برنامه‌های این هفته است.

وی ادامه داد: گلستان در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید رتبه چهار را در کشور دارا است.

مازندرانی بیان کرد: ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل روستایی در گلستان به بیش از ۶ هزار طرح با هشت هزار فرصت شغلی پرداخت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اضافه کرد: همچنین با همکاری صندوق عامل، هشت میلیارد تومان تسهیلات به ۲۰ تعاونی پرداخت شده که این ظرفیت در حال افزایش است.

وی عنوان کرد: راه اندازی ۵۳ تعاونی جزو برنامه‌های امسال ما است تا در زمینه‌های مختلف ثبت و ایجاد شوند.

مازندرانی گفت: از جمله دیگر اقدامات پرداخت تسهیلات به تعاونی‌های بانوان بوده که به ازای هر نفر ۱۰ میلیون تومان قرض الحسنه پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: دو هزار و ۴۵۳ تعاونی فعال در گلستان وجود داشته که مهم ترین اقدامات ما ثبت این تعاونی ها در سامانه جامع برای منظور شفاف سازی است.

مازندرانی گفت: ۲۲ هزار و ۶۸۹ شاغل در تعاونی های استان وجود دارند که ۴۶ درصد آنها در صنعت و خدمات و ۵۴ درصد آنها در بخش زیر مجموعه های کشاورزی فعال هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید