کد خبر:5065
پ

فروش صنایع غذایی 50 درصد کاهش یافت

تورم افسار گسیخته ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی زندی به گزارش کسب و کار نیوز _ رئیس فدراسیون تشکل صنایع غذایی و کشاورزی گفته است اصلاح نظام یارانه و تاثیر‌گذاری بر قیمت روغن، مرغ و تخم‌مرغ موجب شده تا فروش صنعت غذای آماده به واسطه قدرت خرید، ۵۰ درصد کاهش یابد. ▪️به گفته امیررضا […]

تورم افسار گسیخته ناشی از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

زندی به گزارش کسب و کار نیوز _ رئیس فدراسیون تشکل صنایع غذایی و کشاورزی گفته است اصلاح نظام یارانه و تاثیر‌گذاری بر قیمت روغن، مرغ و تخم‌مرغ موجب شده تا فروش صنعت غذای آماده به واسطه قدرت خرید، ۵۰ درصد کاهش یابد.

▪️به گفته امیررضا ثابت پی، با نوسان قیمت مرغ، تخم‌مرغ و روغن در پی حذف ارز ترجیحی، سرمایه در گردش ۲ برابر افزایش داشته است. ثابت پی می‌گوید، با اصلاح نظام یارانه دورریز کاهش و بهره‌وری افزایش می‌یابد و در مجموع بحث یارانه‌ها بیشترین تاثیر‌گذاری را بر صنعت غذا داشته است.

ابراهیم رزاقی، اقتصاددان:زمانی که تصمیم بر حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی گرفته می‌شود و قصد داریم کالاهای اساسی را با دلار بالای ۲۰ هزار تومان تامین کنیم قطعاً اثرات اقتصادی آن در جامعه قابل مشاهده خواهد بود. طبیعی است که قیمت‌ها رشد را تجربه کنند به همین دلیل بهتر است دولت حذف ارز ترجیحی را به مرور زمان و بر اساس اولویت کالاها انجام می داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید