کد خبر:2049
پ

ضعف تربیت نیروی کار ماهر چالش پیش روی گلستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان گفت: چنانچه نیروی کار ماهر در گلستان تربیت نشود و مهارت آنان ارتقا نیابد استان دچار چالش می شود.سید علیرضا حسینی طلب اظهار کرد: فعالیت مرکز تخصصی کشاورزی در خان ببین در بیش از 72 بخش ارتقاء می بابد. وی بر ضرورت افزایش مراکز فنی و حرفه ای […]

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان گفت: چنانچه نیروی کار ماهر در گلستان تربیت نشود و مهارت آنان ارتقا نیابد استان دچار چالش می شود.
سید علیرضا حسینی طلب اظهار کرد: فعالیت مرکز تخصصی کشاورزی در خان ببین در بیش از 72 بخش ارتقاء می بابد.

وی بر ضرورت افزایش مراکز فنی و حرفه ای و فرهنگ سازی به سمت مهارت آموزی در جامعه تاکید کرد و افزود: با توجه به قطب کشاورزی بودن استان گلستان 18 درصد حوزه آموزش فنی و حرفه ای به این بخش اختصاص دارد و تربیت نیروی ماهر در اختیار ما است.

مدیرکل فنی و حرفه ای گلستان تصریح کرد: بسیاری از بیکاران در جامعه فاقد مهارت و دانش هستند لذا باید آنها را به سمت مهارت آموزی سوق داد تا آمار بیکاری کاهش یابد.

وی تاکید کرد: حدود 7هزار مهارت آموز در استان گلستان وجود دارد که هزار نفر آن دانش آموز هستند.

حسینی بیان کرد: ارتقای بهره وری نیروی کار بسیار مهم است و طبق ماده 110 قانون کار همه واحدهای صنعتی و نهادها و غیره باید آموزش های مداوم و مستمر داشته باشند .

ضعف تربیت نیروی کار ماهر چالش پیش روی استان

وی اضافه کرد: درهمین راستا تا سال گذشته تنها یک مرکز بین کارگاهی (شرکت شیر پگاه) داشت اما امسال 12 واحد به آن اضافه شده است.
حسینی متذکرشد: چنانچه نیروی کار ماهر در گلستان تربیت نشود و مهارت آنان ارتقا نیابد استان دچار چالش می شود.

وی اذعان کرد: برای فرهنگ سازی این رسانه ها هستند که می توانند در کنار سیاست گذاران باشند و حضور آنان کار مهارت آموزی را به پیش می برد.

مدیرکل فنی وحرفه ای گلستان گفت: با مکاتباتی که با مسئولان بهداشتی و ستاد کرونا انجام شد شاغلان و استادان و مهارت آموزان در اداره کل فنی و حرفه ای که ارتباط مستقیم با مهارت آموز دارند واکسینه خواهند شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید