کد خبر:7801
پ

صادرات محصولات کشاورزی گلستان به آسیای میانه

مدیرکل جهادکشاورزی گلستان با اشاره به تقویت مبادلات تجاری توسط دولت سیزدهم با کشورهای آسیای میانه اظهارکرد: طرح افزایش همکاری با ترکمنستان، تاتارستان و قزاقستان در دستور کار قرار دارد و از مرز اینچه برون گنبدکاووس و امیرآباد مازندران با همکاری فعالان اقتصادی منطقه اجرا یی می شود. وی به سامانه پایانه واردات گندم از […]

مدیرکل جهادکشاورزی گلستان با اشاره به تقویت مبادلات تجاری توسط دولت سیزدهم با کشورهای آسیای میانه اظهارکرد: طرح افزایش همکاری با ترکمنستان، تاتارستان و قزاقستان در دستور کار قرار دارد و از مرز اینچه برون گنبدکاووس و امیرآباد مازندران با همکاری فعالان اقتصادی منطقه اجرا یی می شود.

وی به سامانه پایانه واردات گندم از طریق ریلی در گلستان اشاره وگفت: اکنون حدود ۲ میلیون تُن ظرفیت سیلو غلات در استان است که از این ظرفیت درایجاد ارزش افزوده و توسعه کارخانجات آرد منطقه بهره برداری کرد.

مدیرکل جهادکشاورزی گلستان با اشاره به خشکسالی واهمیت الگوی کشت در استان اظهارکرد: اجرا و توسعه این طرح در اولویت کاری قرار دارد که خشکه‌کاری برنج یکی از برنامه های مهم در الگوی کشت است.

برزعلی گفت: تقویت خشکه کاری برنج و به حداقل رسیدن مصرف آب زراعی در تولید این محصول نیاز به معرفی ارقام سازگار خشکه کاری و استفاده از فناوری دانش بنیان دارد.

مدیرکل جهادکشاورزی گلستان  گفت: مدیریت در توزیع کود شیمیایی بین بهره برداران امسال در مقایسه با سال زراعی قبل توزیع کود شیمیایی ( اوره، پتاسه و فسفاته ) برای زراعت محصولات پاییزه ۲ برابر شده و اولویت بیشتر توزیع کود ازته ( سرک) برای تقویت گیاه است.

مدیرکل جهادکشاورزی گلستان گفت: کشاورزی استان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رونق چشمگیری به خود گرفته که تولید محصولات کشاورزی از جمله شالی برابر با تولید ۴۳۴ هزار تُن، باغی ۶ برابر با ۲۶۳ هزار تُن، گوشت مرغ ۲۴ برابر با تولید ۲۵۶ هزار تُن، آبزیان ۴.۵ برابر با تولید ۱۷۵ هزارتُن نمونه آن است.

برزعلی ادامه داد: در اجرای طرح های زیرساختی توسعه کشاورزی گلستان هم در اجرای طرح زهکشی زمین های کشاورزی از ۳ هزار هکتار به ۱۱۰ هزار هکتار با رشد ۳۶ برابری، آبیاری نوین به ۸۰ هزار هکتار با رشد ۱۰ برابری رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید