کد خبر:5186
پ

شب خوابی کنار داروخانه ها برای تهیه نسخه های خاص

زندی به نقل ازکسب و کار نیوز (https://kasbokarnews.ir/?p=892254)_ سهم مردم از پرداخت هزینه های درمان طبق گفته رئیس سازمان نظام پزشکی به 70 درصد رسیده است. گویا بیمه‌ها تنها 30 درصد هزینه‌ها را تقبل می کنند و این یعنی اجرای برعکس قانون. ماجرای مردم، هزینه های درمان و بیمه ها ماجرای عجیبی است که هر […]

زندی به نقل ازکسب و کار نیوز (https://kasbokarnews.ir/?p=892254)_ سهم مردم از پرداخت هزینه های درمان طبق گفته رئیس سازمان نظام پزشکی به 70 درصد رسیده است. گویا بیمه‌ها تنها 30 درصد هزینه‌ها را تقبل می کنند و این یعنی اجرای برعکس قانون. ماجرای مردم، هزینه های درمان و بیمه ها ماجرای عجیبی است که هر روز ابعاد جدیدی از آن آشکار می شود. این در حالی است که 70 درصد مردم برای معالجات سرپایی به مراکز درمانی بخش خصوصی مراجعه می کنند. بیمه ها هم در بخش سرپایی بخصوص بخش خصوصی کارایی ندارند.

▪️در ماده 90 برنامه چهارم توسعه آمده است سم هزینه های سلامت برای مردم نباید از 30 درصد بیشتر افزایش پیدا کند. یعنی تاکید شده است سهم هزینه های مردم در درمان حداکثر از 30 درصد بیشتر نشود. در ماده 78 برنامه ششم توسعه ابعاد دیگری از سهم پرداختی مردم مصوب شد. سهم پرداختی مردم در هزینه های سلامت به کمتر از 25 درصد برسد.

✅محمدرضا واعظ مهدوی، کارشناس سلامت و درمان:

🔹شکل گیری موج تورم در تمامی بخش ها منجر به سرایت آن به بخش درمان و سلامت شده است. تورم این بخش اما اهمیت ویژه تری دارد. مردم در این راستا هم باید از جان مایه بگذارند و هم از مال. در بهترین حالت و با هزینه کرد های کلان می توانند جان شان را نجات دهند.

🔹متاسفانه بیمه ها همکاری لازم را به بیماران ندارند. مابه التفاوت حذف ارز ترجیحی باید به جیب مردم می رفت اما این اتفاق هم نیفتاد. کمبود و نایاب شدن داروها معضلی است که هر روز با عبور از کنار داروخانه های بزرگ پایتخت می توان به آن پی برد.

🔹داروخانه های بیماران خاص نیز که دیگر جای صحبت ندارد. از شب قبل برای تهیه نسخه بیمار در پیاده روها و خیابان های اطراف داروخانه ها می خوابند تا اول وقت بتوانند با کمترین امید به سوی تهیه دارو بروند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید