کد خبر:6040
پ

سهم تعاونی‌ها از اقتصاد کشور باید تا ۲۵ درصد ارتقاء پیدا کند

به گزارش زندی ازتحرک نو،علی محمد زنگانه ظهر امروز در مراسم افتتاح نمادین تعداد ۴۵۷ طرح تعاونی در شرکت تعاونی خدمات بهار دشت خانواده در گنبدکاووس با حضور رئیس جمهوربصورت ویدیو کنفرانس اظهار کرد: اگر بخواهیم وضعیت کنونی استان را در افق ۱۴۰۴ به میانگین سرانه تولید ناخالص کشوری برسانیم باید به تعاونی ها نیز […]

به گزارش زندی ازتحرک نو،علی محمد زنگانه ظهر امروز در مراسم افتتاح نمادین تعداد ۴۵۷ طرح تعاونی در شرکت تعاونی خدمات بهار دشت خانواده در گنبدکاووس با حضور رئیس جمهوربصورت ویدیو کنفرانس اظهار کرد: اگر بخواهیم وضعیت کنونی استان را در افق ۱۴۰۴ به میانگین سرانه تولید ناخالص کشوری برسانیم باید به تعاونی ها نیز توجه داشته باشیم که در این افق سهم تعاونی ها در ارتقاء سرانه تولید ناخالص استان یک چهارم تا یک پنجم خواهد بود.

استاندار گلستان سهم بخش های‌مختلف استان را در افق ۱۴۰۴ مبهم دانست وافزود: آنچه باید در نطر گرفته شود سهم بخش های مختلف در ارتقاء سرانه تولید ناخالص استان است که در بخش های مختلف این سهم مبهم و نامشخص است.

وی همچنین برای ارتقاء سرانه تولید ناخالص استان گفت: می بایست ۳۰ سند مختلف بخشی تهیه و وضعیت موجود درآن مشخص و برای رسیدن به وضعیت مطلوب برنامه مدون تدوین و عملیاتی انجام شود.

زنگانه افزود: با احترام ویژه‌ای که برای بخش تعاون قائل هستم وشرکت تعاونی خدماتی رتبه برتر تعاونی‌ها را با ایجاد اشتغال در کشور کسب کرده و اشتغالزایی خوبی در حوزه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی انجام دادند حضور پیدا کردم.

وی گفت: در دو دهه گذشته استان گلستان در بخش سرانه تولید ناخالص در رتبه‌های میانی قرار داشت اما متاسفانه در سال‌های گذشته این رتبه تنزل پیدا کرده و امروز میانگین سرانه تولید ناخالص کشور به حدود ۴۷ درصد میانگین کشوری رسیده است.

زنگانه افزود: با همدلی، هم افزایی و همت بلند و نگاه ویژه به افق ۱۴۰۴ تلاش داریم تا این میانگین را به میانگین کشوری برسانیم .

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان در این مراسم گفت: در هفته تعاون ۱۵ طرح تعاونی با سرمایه گذاری ۴۱۶ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۵۸۴ نفر در گلستان به بهره برداری رسید.

حسینعلی خواجه مظفری در شرکت تعاونی خدمات بهاردشت خانواده اظهار داشت: طرح شرکت تعاونی خدمات بهاردشت خانواده گنبدکاووس با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد تومان و پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات با اشتغالزایی ۲۶۲ نفر ، یکی از چهار طرح کشوری بود که بصورت نمادین افتتاح شد.

وی تصریح کرد: در هفته تعاون امسال ۱۵ طرح با اعتبار ۴۱۶ میلیارد ریال و اشتغال ۵۸۴ نفر به بهره برداری رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید