کد خبر:8716
پ

راه توسعه هر کشوری از خیابان معلم می گذرد

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان گفت: مسیر توسعه هر کشوری از خیابان معلم می گذرد و جوامعی موفق هستند که شان و جایگاه معلم را حفظ می کنند. نظری اظهار کرد:  آموزش و پرورش گلستان سعی می کند در حوزه پیشگیری و اطلاع رسانی تلاش می کند تا از دورتن تحصیل در مدارس از […]

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان گفت: مسیر توسعه هر کشوری از خیابان معلم می گذرد و جوامعی موفق هستند که شان و جایگاه معلم را حفظ می کنند.

نظری اظهار کرد:  آموزش و پرورش گلستان سعی می کند در حوزه پیشگیری و اطلاع رسانی تلاش می کند تا از دورتن تحصیل در مدارس از آسیب های اجتماعی آینده پیشگیری کند.

وی افزود: در بحث تجهیز مدارس از سال گذشته تا کتون ۹۸ میلیارد تومان اختصاص داده شده است که تا پایان هفته معلم امسال نیز ۱۰میلیارد تومان دیگر نیز تخصیص پیدا می کند.

وی بیان کرد: سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان برای اجرای ۴۴ طرح ورزشی در مدارس اختصاص پیدا کرد و امسال نیز با اجرای ۲۷طرح دیگر در مدارس استان موافقت شده است.

وی گفت: شهرهای استان و بخصوص شهرستان گرگان به شدت با کمبود فضای آموزشی روبرو هستند و این در حالی است که خیران و آموزش و پرورش پای کار هستند اما زمینی واگذار نشده است.

وی گفت:مهرماه سال دیگر استان تعداد ۵ هزار معلم کمبود دارد و به رغم ورودی های که امسال وارد مجموعه آموزش و پرورش می شود با این کمبود روبرو هستیم.

مدیر کل آموزش، و پرورش گلستان بیان کرد: هوشمند سازی مدارس از دیگر برنامه های اولویت دار این نهاد اجتماعی و آموزشی است که از۳ هزار کلاس ۶۰۰ مدرسه در استان هوشمندسازی شدند ودربرنامه سازمان است که همه مدارس ابتدایی را مجهز به این سبستم خواهیم کرد.

نظری گفت: سال گذشته ۴۰۲هزارردانش آموز در استان مشغول تحصیل بودند که چشم انداز ما این است که  این رقم در مهر ۱۴۰۲ به  ۴۱۰هزار نفر برسد که برای این تعداد ۷۰۰ کلاس درس کمبود داریم.

وی در خصوص اعتبارات سفر ریاست جمهور گفت:۹۵ درصد اعتبارات در بحث نوسازی بوده که ۳۵ درصد آن تاکنون محقق شده است.

وی گفت:نزدیک به ۱۷۷ مراقب سلامت در مدارس گرگان فعالیت می کنند و ۵۳ هزار دانش آموزان استان گلستان به عنوان سفیران سلامت نقش آفرینی می کنند.

به گفته نظری امسال در هفته معلم ۲۵۰ برنامه اجرا خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

کلید مقابل را فعال کنید